• Dziś 18°/8°
  • Jutro 20°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 6
Wiadomości

Emocjonujący mecz w Poznaniu. Siatkarze Stilonu Gorzów wyrwali tylko jednego seta

25 listopada 2023, 15:35, Anna Kluwak / artykuł jest aktualizowany
fot. Karol Korniak, Stilon Gorzów
Agencja Inwestycyjna Stilon Gorzów walczyła na wyjeździe z drużyną Energetyka Poznań. Mecz był bardzo zacięty i emocjonujący. Niestety siatkarze Stilonu przegrali spotkanie 3:1.

W sobotę 25 listopada w ramach 9 kolejki siatkarskiej II ligi mężczyzn drużyna Agencji Inwestycyjnej Stilon Gorzów zmierzyła się na wyjeździe z zespołem Enea Energetyk Poznań. Jak podkreślał szkoleniowiec Stilonu, to bardzo ważny mecz dla gorzowian, ponieważ decyduje bezpośrednio o tym, kto będzie zajmował trzecie miejsce w tabeli.  Wszystko przez to, że siatkarze Stilonu Gorzów zajmowali do tej pory 3 miejsce w tabeli z dorobkiem 18 punktów, a ich rywali byli tuż za nimi, plasując się na czwartym miejscu z 16 punktami na koncie.

Mecz rozpoczął się o godz. 15 w sobotę 25 listopada w hali AWF w Poznaniu. Jak zwykle na trybunach nie zabrakło kibiców Stilonu Gorzów, którzy głośno dopingowali swoją drużynę.

Enea Energetyk Poznań - Agencja Inwestycyjna Stilon Gorzów 3:1 (21-25, 25-21, 28-26, 25-23)

Gorzowscy zawodnicy jadąc do Poznania, wiedzieli że ten mecz nie będzie należał do najłatwiejszych. W końcu siatkarze Energetyka są ich bezpośrednimi sąsiadami w ligowej tabeli. Pierwszy set był od początku bardzo wyrównany, jednak w końcówce lepsi okazali się goście. Stilon Gorzów wygrał pierwszego seta 21:25.

Drugi set rozpoczął się po myśli gospodarzy i to drużyna Energetyka Poznań objęła prowadzenie. Chociaż siatkarze Stilonu próbowali dogonić wynik i doprowadzić do remisu, to jednak ta sztuka im się nie udała. Drugi set zakończył się zwycięstwem siatkarzy z Poznania 25:21.

Trzeci set rozpoczął się od gry punkt za punkt. Co chwilę zmieniało się prowadzenie w meczu, żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć na więcej niż jedno oczko. Dopiero przy stanie 7:7 nastąpiło przełamanie i drużyna z Poznania zaczęła zwiększać swoją przewagę, doprowadzając do stanu 12:8. Gorzowianie wzięli się w garść i zaczęli odrabiać straty. Końcówka setka była bardzo emocjonująca. Kiedy wydawało się już, że to gospodarze wygrają seta, siatkarze Stilonu doprowadzili do remisu 23:23. Dopiero w końcówce Stilon wyszedł po raz pierwszy na prowadzenie 25:24, ale siatkarze z Poznania zaraz odrobili straty i to ostatecznie oni wygrali trzeciego seta 28:26, po bardzo zaciętej końcówce.

Czwarty set to ponownie zacięta walka punkt za punkt od samego początku. Jednak to gospodarze zachowali zimną krew i wyszli na prowadzenie 14:12. Przy stanie 21:19 gorzowianie mieli jeszcze szansę na przełamanie, ale niestety zabrakło skuteczności. Energetyk Poznań nie oddał prowadzenia do samego końca i wygrał czwarty set 25:23 i tym samym cały mecz 3:1. 

Przegrana w Poznaniu oznacza dla gorzowian spadek w tabeli o jedno oczko. Siatkarze Stilonu Gorzów zajmują tym samym czwarte miejsce z dorobkiem 18 punktów.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości