• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 20 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Wszystko na temat depilacji laserowej

24 listopada 2023, 12:56, Artykuł partnera
Rozwój współczesnej medycyny estetycznej przyniósł ogromne zmiany na lepsze w kwestii usuwania niechcianego owłosienia. Nowoczesne procedury i lasery sprawiają, że do pozbycia się włosów na ciele wystarczy kilka zabiegów depilacji laserowej! Jednak wciąż wiele osób ma wiele pytań i wątpliwości co do bezpieczeństwa samej procedury. Rozwiejmy ich zatem!

Czym jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to nowoczesna metoda usuwania niechcianego owłosienia, wykorzystująca zaawansowaną technologię. Proces ten polega na skierowaniu energii lasera bezpośrednio na mieszki włosowe, co powoduje uszkodzenie cebulek włosowych, a skutkiem tego jest trwałe usunięcie włosów. Kluczowe w przypadku depilacji laserowej jest indywidualne dostosowanie parametrów zabiegu – zarówno intensywności, jak i czasu naświetlania, które będą się różnić w zależności od unikalnych cech każdego pacjenta, takich jak kolor włosów, typ skóry, a także karnacja. Depilacja laserowa jest nie tylko skuteczna, ale również bezpieczna dla zdrowia. 

Czy depilacja laserowa jest bolesna?

Ból podczas depilacji laserowej jest kwestią subiektywną, ale większość osób poddających się zabiegowi odczuwa tylko minimalny dyskomfort. W przypadku skóry wrażliwej stosowane są różne metody łagodzenia ewentualnych dolegliwości, w tym chłodzenie skóry i stosowanie kremów znieczulających, aby zapewnić komfort podczas zabiegu.

Czy depilacja laserowa jest skuteczna?

Nowoczesne lasery pozwalają na skuteczną depilację zarówno przy ciemnej karnacji, jak i  przy jasnych włosach. Dzięki zastosowaniu fal o różnych długościach, można dostosować zabieg do indywidualnych potrzeb. 

Nie wszystkie lasery działają jednakowo - na skuteczność lasera ma wpływ długość fal, moc lasera i czas trwania impulsu. Trzeba pamiętać, że lasery starego typu nie działają w pożądany sposób na jasne i cienkie włosy. 

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Przed wykonaniem zabiegu warto skonsultować się z dermatologiem i ustalić, czy zabieg można wykonać. Niektóre choroby skóry tj. toczeń, łuszczyca, bielactwo, AZS i inne stanowią przeciwwskazanie do depilacji laserowej. Oprócz tego, do listy przeciwwskazań zaliczamy także: 

  • świeża opalenizna
  • choroby weneryczne i zakaźne
  • przyjmowanie niektórych leków
  • cukrzyca, padaczka
  • ciąża i karmienie piersią
  • wszczepione urządzenia medyczne 
  • nowotwory

Uważa się także, że osoby z chorobami autoimmunologicznymi także nie powinni poddawać się zabiegom depilacji laserowej, choć najlepiej każdy przypadek konsultować z lekarzem. 

Czy zabiegi depilacji laserowej można wykonywać przez cały rok?

Tak, ale należy uwzględnić stan skóry. Należy także unikać zabiegów depilacji skóry świeżo opalonej lub planować je w okresach, gdy skóra nie będzie narażona na intensywne działanie słońca. Najlepiej w okresach letnich unikać depilacji nóg czy rąk, gdyż raczej odkrywamy te części ciała latem, natomiast depilacja bikini lub pach jak najbardziej może być przeprowadzona w tym czasie.

Kiedy widać efekty i jak długo się utrzymują?

Pierwsze efekty są zazwyczaj widoczne po około 14 dniach od zabiegu. W zależności od indywidualnych predyspozycji, wymagane jest przeprowadzenie kilku zabiegów, dzięki którym efekty mogą utrzymywać się przez kilka lat. Później co jakiś czas wykonywany jest zabieg przypominający.

Depilacja laserowa - czy warto?

Jeśli zmagasz się z nadmiernym owłosieniem, a codzienne golenie czy zabiegi woskowania są dla Ciebie uciążliwe, sprawdź depilację laserową. To innowacyjna, skuteczna i trwała metoda eliminacji niechcianych włosków, której efekty widać już po pierwszym zabiegu. Jest to długoterminowe i bezpieczne rozwiązanie w kwestii usuwania włosów, które w dłuższej perspektywie czasu zapewnia także oszczędność pieniędzy. Na pytanie “Czy warto?” śmiało można odpowiedzieć - TAK.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości