• Dziś 27°/16°
  • Jutro 30°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 25
Wiadomości

Morsy opanują jezioro Nierzym koło Gorzowa

22 listopada 2023, 09:25, Anna Kluwak
fot. Gmina Kłodawa
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzowie organizuje morsowanie nad jeziorem Nierzym. Do tej pory do udziału w rześkiej kąpieli zgłosiło się 80 osób. Na uczestników morsowania czeka ognisko z kiełbaskami.

Pogoda sprzyja morsowaniu, więc Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzowie zaprasza do udziału w pierwszej rześkiej kąpieli na terenie ośrodka przywodnego Nierzym koło Gorzowa. Dla morsów im zimniej, tym lepiej. W końcu kąpiele w zimnej wodzie hartują ciało i zwiększają odporność organizmu, a także poprawiają krążenie i przyspieszają regenerację.

Wspólne morsowanie odbędzie się sobotę 25 listopada o godz. 12 na plaży nad jeziorem Nierzym. - Będzie to nasze pierwsze wspólne morsowanie. Do tej pory zgłosiło się 80 osób. Cały czas można się jednak zapisywać. Po morsowaniu dla każdego będzie kawa i herbata, nie zabraknie również ogniska z kiełbaskami – mówi Włodzimierz Rój, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzowie.

Organizatorzy proszą o zapisy pod numerem telefonu 95 728 76 16 lub mailowo na adres imprezy@osir.gorzow.pl. Wszystko po to, aby przygotować odpowiednią ilość kiełbasek dla uczestników morsowania.

Jak zacząć morsowanie?

Należy przede wszystkim sprawdzić czy nie ma się przeciwwskazań kardiologicznych. Jeżeli jesteśmy zdrowi, powinniśmy dołączyć do grupy doświadczonych morsów. Nie zaleca się morsowania w pojedynkę.

Jak czytamy w Poradniku Zdrowie, kąpiel powinna trwać od 3 do 5 minut, ale kiedy zaczynamy morsowanie pierwszy raz, wystarczy nawet jedno zanurzenie się w wodzie. Oczywiście powinno odbywać się stopniowo i powoli, ale stanowczo – żeby nie spędzić w wodzie zbyt dużo czasu. W przypadku szybkiego wejścia do zimnej wody, można doznać hipotermii (wychłodzenia) lub narazić się na odmrożenia. Podczas morsowania należy mieć czapkę i rękawiczki oraz obuwie do wody. Po wyjściu z zimnej wody trzeba mieć przygotowany ciepłe ubranie oraz termos z gorącą herbatą.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości