• Dziś -2°/-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 79 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Ktoś zniszczył posadzone drzewka. "Cieszyły oko zaledwie kilka dni"

21 listopada 2023, 10:04, Anna Kluwak
fot. Gmina Santok
Władze gminy Santok i mieszkańcy Lipek Wielkich są oburzeni, bo ktoś zniszczył kilka drzewek śliwy wiśniowej, które zostały posadzone na terenie miejscowości. Drzewka zostały poprzecinane tuż nad ziemią. Przetrwały zaledwie kilka dni.

Na początku listopada na terenie Lipek Wielkich zostały posadzone drzewka śliwy wiśniowej. To inicjatywa samych mieszkańców, którzy przeznaczyli na ten cel pieniądze z funduszu sołeckiego Lipek Wielkich, przy wsparciu gminy Santok.

Niestety drzewka długo nie przetrwały, bo właśnie zostały zniszczone. Nie godzimy się na akty wandalizmu. Tym razem ktoś zniszczył kilka drzewek śliwy wiśniowej w Lipkach Wielkich. Nie trzeba być fachowcem, aby się zorientować, że nie było to przypadkowe działanie, ale czyn całkiem celowy. To mieszkańcy Lipek Wielkich zabiegali o posadzenie drzewek w ramach prac upiększających miejscowość. Cieszyły oko ledwie kilka dni – podkreśla gmina Santok.

W ten sposób zostały nie tylko wyrzucone w błoto gminne pieniądze, ale też zmarnowane pieniądze z funduszu sołeckiego Lipek Wielkich. Sprawa została zgłoszona na policję, ale sprawcy wciąż nie udało się ustalić.

- Apelujemy do wszystkich, którzy są świadkami aktów wandalizmu: zgłaszajcie takie sytuacje na policję, bezpośrednio do Urzędu Gminy lub Gminnego Zakładu Usług Komunalnych w Santoku. Osoby, które niszczą nasze wspólne mienie, będą odpowiadać za swoje czyny. Szanujmy siebie nawzajem, swoją pracę i trud włożony w poprawę estetyki każdego sołectwa na terenie Gminy Santok – podkreśla gmina Santok.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości