• Dziś 20°/12°
  • Jutro 24°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 26 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Wraca Memoriał im. Edwarda Jancarza. Wielkie ściganie na wiosnę 2024

19 listopada 2023, 19:14, Marcin Kluwak
Po dwóch latach przerwy do Gorzowa wraca Memoriał imienia Edwarda Jancarza. Taką informację przekazała dziś oficjalnie Stal Gorzów. Zawody odbędą się wiosną 2024 roku. Organizatorzy chcą zadbać o jak najlepszą obsadę.

- Te zawody musiały powrócić. Nie tylko z uwagi na charakter sportowy, ale również hołd i wyraz szacunku dla legendy żużla, Edwarda Jancarza. Ten turniej ma głębokie znaczenie dla tradycji miasta Gorzów i regionu, to integralna część dziedzictwa sportowego, będąc jednocześnie hołdem dla kultury żużlowej w tym regionie - powiedział prezes Stali Gorzów Waldemar Sadowski.

- Zamierzamy zadbać o jak najlepszą obsadę, w której znajdą się gwiazdy światowego żużla. Jedno z pierwszych zaproszeń  otrzyma aktualny mistrz świata i wychowanek gorzowskiego klubu Bartosz Zmarzlik - dodał prezes klubu. 


Ostatni Memoriał im. Edwarda Jancarza na stadionie żużlowym w Gorzowie odbył się w lipcu 2021 roku. Wówczas wygrał Wadim Tarasienko, drugi był Dominik Kubera, a trzeci Rohan Tungate. W imprezie nie wziął udział Bartosz Zmarzlik, Anders Thomsen, Martin Vaculik i Jason Doyle. Powód? Przełożony turniej Grand Prix w Pradzie, który został storpedowany przez ulewny deszcz. Dlatego organizatorzy musieli się jakoś ratować i na ostatnią chwilę ściągać nowych zawodników, aby uzupełnić listę startową zawodów.

Z kolei w 2022 roku władze Stali Gorzów zrezygnowały w ogóle z organizacji memoriału. Wcześniej też były luki w rozgrywaniu turnieju ku pamięci Edwarda Jancarza. W 2020 roku memoriał nie odbył się ze względu na pandemię koronawirusa.

W 2023 roku  władze Stali Gorzów postanowiły nie organizować memoriału im. Edwarda Jancarza. Powód? Duża liczba imprez i napięty harmonogram tuż przed rozpoczęciem sezonu, co uniemożliwiłoby skompletowanie obsady turnieju na wysokim poziomie. Podczas ostatniego memoriału z 2021 roku, kibice zarzucali władzom Stali Gorzów, że obsada memoriału jest słaba i lista startowa była uzupełniana juniorami oraz zawodnikami prezentującymi raczej średni poziom jazdy.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości