• Dziś -2°/-6°
  • Jutro -1°/-4°
  • Pojutrze -1°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 85 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Horror w Sosnowcu. Gorzowski AZS przegrywa po dogrywce

19 listopada 2023, 17:53, Marcin Kluwak
Foto: Piotr Kaczmarek/AZS AJP Gorzów
Akademiczki pojechały do Sosnowca bez dwóch podstawowych zawodniczek, czyli Eleny Tsineke oraz Stephanie Jones. W takim samym składzie koszykarkom z Gorzowa udało się wyszarpać zwycięstwo w ostatnim ligowym meczu z Arką Gdynia. W niedzielne późne popołudnie emocje w Sosnowcu były nie mniejsze.

Zwycięzca tego meczu został wyłoniony dopiero po dogrywce, bo po zakończeniu regulaminowego czasu na tablicy wyników było 72:72. Sama końcówka czwartej kwarty była niezwykle emocjonująca. Na minutę przed końcem na tablicy wyników był remis po 68, po kolejnych 10-15 sekundach było już 72:72. Na 15 sekund przed końcem zawodniczki z Sosnowca wyszły na 2-punktowe prowadzenie, ale celne rzuty wolne C. Bibby sprawiły, że 6 sekund przed końcem na tablicy wyników było 72:72

Jak to zwykle bywa, o czas poprosił szkoleniowiec ekipy z Sosnowca, który rozpisał akcję rzutową jego drużyny przed końcową syreną. Jednak niecelny rzut Q. Urbaniak-Dornstauder sprawił, że konieczna była dogrywka. 

W  dogrywce za piąty faul z boiska zeszła Weronika Telenga, która zastąpiła Ewelina Śmiałek.  Mimo że gorzowianki robiły, co mogły, to w ostateczności lepsze w doliczonym casie gry okazały się sosnowiczanki. Na 40 sekund przed końcem prowadziły 80:76 i wówczas o przerwę w grze poprosił trener Maciejewski. 

Gorzowianki zdecydowały się na rzut z dystansu, jednak dwukrotnie ta sztuka nie udała się N. Wentzel. Na 6 sekund przed końcem, po błędzie drużyny z Sosnowca piłkę przechwyciła Ewelina Śmiałek, która podała ją Wentzel a ta Bibby, która ostatecznie umieściła piłkę w koszu, zdobywając trzy punkty. 

To jeszcze nie koniec. 5 sekund przed końcem faulowała Anna Jakubiuk i zawodniczki z Sosnowca znów wyszły na prowadzenie 82:79. Po chwili Wentzel znów rzutem z dystansu chciała przedłużyć szansę gorzowianek, lecz i tym razem jej się to nie udało. 

Po bardzo wyrównanym i emocjonującym meczu, podopieczne trenera Maciejewskiego przegrywają z MB Zagłębie Sosnowiec 82:79.

MB Zagłębie Sosnowiec - PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów 82:79 (18:14, 12:25, 20:13, 22:20, 10:7)

Punkty dla PSI Enea Gorzów: Wentzel 12, Jakubiuk 3, Telenga 23, Bibby 40, Pszczolarska 0, Kuczyńska, Maćkowiak, Steblecka i Lebiecka nie grały, Śmiałek 1. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości