• Dziś -2°/-6°
  • Jutro -1°/-4°
  • Pojutrze -1°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 85 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Zielone przystanki w Gorzowie na finiszu

16 listopada 2023, 09:08, Anna Kluwak
fot. Urząd Miasta Gorzowa
Trwają prace przy ostatnich zielonych przystankach w Gorzowie. Drzewa, krzewy i rośliny ozdobne pojawiły się m.in. na przystanku autobusowym przy ul. Jagiełły czy też koło ronda Wyszyńskiego. Łącznie osiem przystanków w Gorzowie zmieni się nie do poznania.

W centrum Gorzowa trwa prawdziwa zielona rewolucja. W 33 wyznaczonych miejscach na terenie miasta zostały posadzone krzewy, trawy, rośliny ozdobne oraz drzewa. Ponadto trwają prace przy zielonych przystankach. Inwestycją zajmuje się konsorcjum firm Agencja Usługowa Stanisław Cap z Międzyrzecz i Zakład Projektowania i Usług Specjalistycznych Jerzy Połomski z Gorzowa za kwotę 1 mln 728 tys. 671 zł. Wykonawca ma czas do 24 listopada 2023 roku na przeprowadzenie wszystkich prac.

Zielone przystanki w Gorzowie na finiszu

W ramach inwestycji, 8 przystanków komunikacji miejskiej zamienia się w zielone przystanki. Prace są już na finiszu. Gotowy jest już przystanek autobusowy przy Askanie, przy ul. Jagiełły od strony murów obronnych, przystanek tramwajowy przy ul. Sikorskiego czy też oba przystanki Wyszyńskiego przy rondzie Wyszyńskiego.

- W środę były prowadzone prace przy zielonym przystanku rondo Wyszyńskiego przy Al. ks. Andrzejewskiego. Były sadzone drzewa i krzewy. Nawiercane były również otwory na mocowanie konstrukcji dla pnączy na wiacie. W czwartek ruszą prace na przystankach Park Kopernika przy rondzie Piłsudskiego -

W przypadku zielonych przystanków, ściany wiat będą służyły jako podpory pod pnącza. Na rabatach zostaną posadzone krzewy, byliny i trawy ozdobne, a w miejscach, które nie kolidują z podziemną infrastrukturą, zostaną posadzone drzewa.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości