• Dziś -2°/-6°
  • Jutro -1°/-4°
  • Pojutrze -1°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 109 Bardzo zła jakość powietrza! Zostań dziś w domu.
Wiadomości

Gorzów: Włamał się do supermarketu i lombardu. Niedawno wyszedł z więzienia

15 listopada 2023, 16:16, Anna Kluwak
fot. Komenda Miejska Policji w Gorzowie
Policjanci z Gorzowa zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który ma na swoim koncie licznie włamania i kradzieże. Z lombardu ukradł telefony i zegarki o wartości 7,5 tys. zł, a z supermarketu ukradł alkohol i papierosy. Mężczyzna wyszedł z więzienia zaledwie w lutym 2023 roku i właśnie z powrotem tam trafił. Został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

W sobotę 11 listopada dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie otrzymał zgłoszenia dotyczące włamań do obiektów handlowych. Mężczyzna dostał się do jednego z marketów i po wypchnięciu drzwi, ukradł alkohol i papierosy. Ponadto usiłował wedrzeć się do sklepu monopolowego, spożywczego oraz lombardu.

Wcześniej mężczyzna miał na swoim koncie włamanie do lombardu skąd ukradł telefony komórkowe i zegarki o łącznej wartości 7,5 tys. zł. Dzięki nagraniom z monitoringu udało się ustalić wizerunek mężczyzny odpowiedzialnego za włamania. Okazał się nim znany już policji 30-letni mieszkaniec Gorzowa, który niedawno wyszedł z więzienia.

- Policjanci znali sposób działania 30-latka, przez co szybko został ustalony i zatrzymany. Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży oraz licznych włamań w warunkach recydywy. Warto wspomnieć, że 30-latek wyszedł z zakładu karnego zaledwie w lutym 2023 roku, gdzie odsiadywał wyrok za liczne przestępstwa - komentuje Ewelina Banaszek z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

30-letni mieszkaniec Gorzowa przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Gorzowie zastosował wobec mężczyzny tymczasowy 3-miesięczny areszt.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości