• Dziś -2°/-6°
  • Jutro -1°/-4°
  • Pojutrze -1°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 118 Bardzo zła jakość powietrza! Zostań dziś w domu.
Wiadomości

Gorzów: Torowisko już gotowe. Tramwaj wjechał w ulicę Dworcową

15 listopada 2023, 14:21, Marcin Kluwak
Foto: Beata Meler
W środę, 15 listopada pierwszy tramwaj wjechał w wyremontowaną ulicę Dworcową. Nie oznacza to, że w rozkładzie jazdy pojawiła się już czwarta linia tramwajowa. To na razie testy.

Można powiedzieć, że przebudowa ulicy Dworcowej jest na finiszu. W środowe popołudnie, na nowym torowisku pojawił się tramwaj. Okazuje się, że to testy przed uruchomieniem regularnej komunikacji na dworzec PKP. 

Z wnioskiem o przeprowadzenie testów torowiska zwrócił się wykonawca inwestycji. - Sprawdzane było to czy działa sygnalizacja świetlna oraz pozostała infrastruktura. Jak tylko dostaniemy sygnał od Urzędu Miasta Gorzowa, że torowisko zostało udostępnione do użytkowania, wówczas będziemy mogli ruszyć z obsługą linii tramwajowej na Dworcową. Jesteśmy na to przygotowani - mówi Marcin Pejski, rzecznik prasowy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie.

Tramwaj dojeżdżać będzie na razie tylko do skrzyżowania z ulicą Składową. Przed samym skrzyżowaniem wybudowany został wyniesiony peron. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Fotoreportaż


1/2 Tramwaj wrócił na ulicę Dworcową

1/2 Tramwaj wrócił na ulicę Dworcową

2/2 Tramwaj wrócił na ulicę Dworcową

2/2 Tramwaj wrócił na ulicę Dworcową

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości