• Dziś 27°/16°
  • Jutro 19°/13°
  • Pojutrze 23°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Pogoda dla Gorzowa. Nadchodzi spore ochłodzenie

14 listopada 2023, 10:13, Marcin Kluwak
O złotej polskiej jesieni możemy już zapomnieć. Długoterminowe prognozy pogody pokazują, że pierwszych przymrozków w Gorzowie i okolicach możemy spodziewać się już w przyszłym tygodniu. Wówczas w nocy temperatura spadnie w okolice 0 stopni Celsjusza.

Prawdziwej zimy na horyzoncie jeszcze nie widać, ale możemy też zapomnieć o złotej polskiej jesieni. Przed nami najgorszy pogodowy okres w roku, czyli tzw. szaruga jesienna. Wszystko na to wskazuje, że mamy właśnie jej początek. Jeszcze tylko przez kilka dni - do weekendu na termometrach w Gorzowie i okolicach zobaczymy 7-10 stopni. Od nowego tygodnia będzie tylko gorzej. Czeka nas też sporo deszczowych dni.

Pogoda dla Gorzowa: Będzie pochmurnie, deszczowo i zimno

W czwartek i piątek, czyli 17 i 18 listopada, będziemy mieli pokaz tego, co czeka nas już w najbliższych tygodniach. Czekają nas intensywne opady deszczu, a na termometrach zobaczymy 5-6 stopni powyżej zera. Podczas weekendu jest szansa na promienienie słońca, które przebijać się będą przez chmury, ale już pod wtorku słupki rtęci znów powędrują w dół. Już za tydzień w nocy będzie 0 stopni Celsjusza, co oznacza, że przy gruncie temperatura będzie zapewne niższa. W połączeniu z opadami deszczu może to dać nam pierwszą w tym roku gołoledź.

Na początku grudnia nawet w dzień na termometrach zobaczymy wartości niższe niż 0 stopni Celsjusza, a w nocy temperatura może spadać nawet do - 6 stopni. Będzie to jednak krótkotrwałe ochłodzenie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości