• Dziś -2°/-6°
  • Jutro -1°/-4°
  • Pojutrze -1°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 109 Bardzo zła jakość powietrza! Zostań dziś w domu.
Wiadomości

Drewno z wycinki na Kosynierów Gdyńskich trafi do „Ogrodnika”

11 listopada 2023, 16:37, Anna Kluwak
fot. archiwum
Spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie podjęła decyzję, że drewno z wycinki przy ul. Kosynierów Gdyńskich zostanie dostarczone do Zespołu Szkół Ogrodniczych w Gorzowie. Placówka będzie mogła je wykorzystać jako opał w okresie jesienno-zimowym.

Wracamy do tematu wycinki drzew przy ul. Kosynierów Gdyńskich. Na początku tygodnia pod topór poszło kilkanaście lip przy ul. Kosynierów, co wzbudziło skrajne emocje wśród mieszkańców Gorzowa. - Wycinają piękne, zdrowe, 100-letnie lipy przy ul. Kosynierów Gdyńskich. To jest niebywałe. Znikną wszystkie - pisała pani Małgorzata, mieszkanka Gorzowa. - To jest prawdziwa rzeź. Szkoda tych pięknych, dużych drzew. Wszystko wycinają - grzmiała pani Iwona, mieszkanka Gorzowa.

Z kolei spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie przekonuje, że liczba drzew do wycinki i tak została ograniczona. Poza tym wycięte zostały tylko te drzewa, które kolidowały z inwestycją.

Drewno z wycinki na Kosynierów Gdyńskich trafi do Ogrodnika w Gorzowie

Jak się właśnie okazało, spółka Gorzowskie Inwestycyjne Miejskie podjęła decyzję o przekazaniu drewna z wycinki przy ul. Kosynierów Gdyńskich do Zespołu Szkół Ogrodniczych w Gorzowie. Placówka oświatowa będzie mogła wykorzystać je w okresie jesienno-zimowym jako opał.

- Zobowiązaliśmy wykonawcę prac budowlanych firmę Eurovia do dostarczenia drewna do szkoły. Zależy nam na tym, aby cały materiał służył placówce i był wsparciem w sezonie grzewczym – podkreśla Ewa Iwańska, dyrektor biura zarządu spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie.

Spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie tłumaczy wycinkę drzew w Gorzowie

Spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie podkreśla, że wycięte zostały wyłącznie drzewa, które kolidowały z zakresem prac oraz istniejącym układem drogowym i w większości były spróchniałe.

- Drzewa zagrażały bezpieczeństwu również ze względu na ich chore części w obrębie pni oraz korzeni. Zwykle zmiany chorobowe nie są zauważalne z zewnątrz, natomiast pień oraz korzenie niszczeją od środka - tłumaczy Iwańska.

 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości