• Dziś -2°/-6°
  • Jutro -1°/-4°
  • Pojutrze -1°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 109 Bardzo zła jakość powietrza! Zostań dziś w domu.
Wiadomości

Trwa naprawa zarwanego chodnika w centrum Gorzowa. Jak długo potrwają utrudnienia?

10 listopada 2023, 14:27, Anna Kluwak
fot. Damian Pyta
Od tygodnia wyłączony jest z użytkowania fragment ul. Wybickiego w centrum Gorzowa, gdzie doszło do zarwania się chodnika i powstania wielkiej dziury. Trwają właśnie prace naprawcze, którymi zajmuje się specjalistyczna firma.

W ubiegły piątek 3 listopada przy ul. Wybickiego w centrum Gorzowa tuż przy mostku na rzece Kłodawka zarwał się chodnik, w wyniku czego powstała głęboka dziura. Strażacy wspólnie ze służbami miasta zabezpieczyły miejsce, tak aby nikt nie wpadł do wielkiej wyrwy. Ponadto został wyłączony z ruchu fragment pasa ul. Wybickiego w stronę ronda Kosynierów Gdyńskich.

Według wstępnych ustaleń do zapadnięcia się chodnika doszło na skutek podmywania ziemi przez wodę. Ten proces musiał trwać od dłuższego czasu. W tym tygodniu rozpoczęły się prace związane z naprawdę zarwanego chodnika.

- Sprawę zlecono firmie, specjalizującej się w takim zakresie prac. Najpierw jednak muszą być poznane przyczyny wymywania gruntu. Wtedy będzie można określić termin. Wstępnie zakładano, że naprawa potrwa ok. 3 tygodnie, ale nie jest to opinia kategoryczna - komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

To oznacza, że chodnik powinien zostać naprawiony do końca listopada 2024 roku. Do tej pory kierowcy jeżdżący ul. Wybickiego muszą liczyć się z utrudnieniami. Nowa organizacja ruchu w tym miejscu została wyznaczona za pomocą słupków.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości