• Dziś 24°/15°
  • Jutro 25°/14°
  • Pojutrze 24°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Tak Gorzów będzie błyszczał na święta. Ozdobione zostanie centrum i Kwadrat

9 listopada 2023, 09:24, Anna Kluwak
fot. archiwum
Władze Gorzowa rozstrzygnęły właśnie przetarg na świąteczne oświetlenie Gorzowa. Bożonarodzeniowe ozdoby będą kosztować miasto niewiele ponad 167 tys. zł. Ozdobione zostanie centrum oraz Kwadrat. Gorzów zacznie błyszczeć na święta już w Mikołajki.

Miasto szykuje się już do Świąt Bożego Narodzenia. Właśnie został rozstrzygnięty przetarg na świąteczne oświetlenie Gorzowa na święta. Swoje oferty złożyły trzy firmy, natomiast urzędnicy wybrali najtańszą ofertę, którą złożyła firma POLAMP z Giżycka na kwotę 167 tys. 238,20 zł.

Kiedy Gorzów zacznie błyszczeć na święta?

Wykonawca będzie musiał zająć się montażem ozdób wraz z podłączeniem ich do sieci oświetlenia ulicznego do wtorku 5 grudnia. Wszystko przez to, że miasto ma rozbłysnąć tradycyjnie w Mikołajki 6 grudnia. Świąteczne oświetlenie będzie funkcjonowało do niedzieli 14 stycznia 2024 roku

Podczas tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia ozdoby pojawią się na deptaku przy ul. Sikorskiego, na Starym Rynku oraz na Kwadracie.

Świąteczne ozdoby w centrum Gorzowa. Tak Gorzów będzie błyszczał na Święta Bożego Narodzenia

Tradycyjnie na Starym Rynku pojawi się żywa choinka. Będzie to świerk o wysokości około 7 metrów. Tuż obok świątecznego drzewka nie zabraknie innych ozdób. Pojawi się specjalna rama do zdjęć. Będzie to przestrzenna dekoracja wolnostojąca w formie „fotościanki” umożliwiająca wykonanie zdjęć. Ramka będzie w kolorze złotym, ozdobiona czapką św. Mikołaja oraz zielonym igliwiem z bombkami i diodami led. Tuż obok zostanie ustawiona figurka 3D anioła z aureolą o wysokości aż 5 metrów.

Oświetlony zostanie również deptak przy ul. Sikorskiego od skrzyżowania z ul. Hejmanowskiej do Chrobrego. Na 26 latarniach pojawią się dekoracje 3D. Będą to gałęzie świerkowe, równomiernie owinięte mini diodami led wraz z bombkami.

Świąteczne ozdoby na Kwadracie w Gorzowie. Bajkowe sanie z niedźwiedziami

Oprócz centrum Gorzowa, ozdoby pojawią się również na Kwadracie, czyli Placu Nieznanego Żołnierza. Zostanie tam ustawiona choinka ze sztucznego igliwia w formie stożka. Na choince będą znajdować się warkocze świetlne led, a na samej górze zostanie umieszczona gwiazda.

Tuż obok choinki zostaną ustawione sanie z niedźwiedziami. Będą to bajkowe sanie z możliwością wchodzenia do ich wnętrza, tak aby można było zrobić sobie w nich zdjęcie. Sanie będą miały siedzisko i będą ozdobione gwiazdami oraz latarenkami.

Obok sań będą stały dwa bajkowe niedźwiedzie polarne. „Misie” mają być uśmiechnięte i z przyjaznym wyglądem, budzący sympatię dzieci. Na każdym z dwóch niedźwiedzi ma zostać umieszczone siedzisko pozwalające na siadanie na ich grzbietach, tak aby można było zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości