• Dziś 20°/12°
  • Jutro 24°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 27 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Zakup czy wynajem? Zobacz, dlaczego warto współpracować z wypożyczalnią maszyn rolniczych

7 listopada 2023, 11:25, Artykuł partnera
Postęp technologiczny, jakiego jesteśmy świadkami sprawia, że żadne współczesne gospodarstwo rolne nie mogłoby działać w sposób wydajny, nie korzystając z nowoczesnych urządzeń. Koszt ich zakupu może być jednak zbyt wysoki, zwłaszcza tam, gdzie produkcja rolna odbywa się na niewielką skalę. Wypożyczalnia maszyn rolniczych to idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą lub nie mogą pozwolić sobie na inwestycję w bardzo kosztowny sprzęt.

Problemy z zakupem sprzętu

Kupno maszyny rolniczej to bardzo poważny wydatek. Koszt samego ciągnika, jeśli jest to nowa maszyna, to przynajmniej kilkaset tysięcy złotych. Sfinansowanie takiego zakupu z własnej kieszeni przerośnie więc możliwości większości właścicieli małych gospodarstw rolnych. Nie każdy będzie też mógł liczyć na finansowanie zewnętrzne, takie jak kredyt czy leasing, a nawet w przypadku takiego rozwiązania, poważnym, comiesięcznym obciążeniem, mogą się okazać raty.

Poza tym ciągnik to przecież tylko jedna z maszyn, z jakich korzystają rolnicy. Aby gospodarstwo było nowoczesne, a praca odbywała się w nim w zoptymalizowany sposób, często potrzebne są też np. siewnik, kosiarka, kombajn czy rozsiewacz nawozów. Ich zakup to dodatkowe wyzwanie inwestycyjne. Oczywiście, można rozważyć poszukiwanie maszyn używanych, ale to wciąż duży koszt, związany również z koniecznością częstszego serwisowania.

Wynajem sprzętu rolniczego – sposób na ograniczenie kosztów

Rozwiązaniem dla gospodarzy, którzy działają na nieco mniejszą skalę i nie korzystają ze sprzętu w sposób ciągły, jest wynajem maszyn rolniczych.

To rozwiązanie, które pozwala na szybki i bezproblemowy dostęp do takich urządzeń, jakie są potrzebne w danej chwili do wykonania konkretnych zadań. Wystarczy sprawdzić, jakie parametry maszyny będą najlepsze do wykonania danej pracy, a następnie dowiedzieć się, czy wypożyczalnia dysponuje odpowiednim urządzeniem. Firmy, które oferują wynajem sprzętu rolniczego, takie jak np. Agrihandler, udostępniając swoje maszyny na określony czas, z góry podają cenę, jaką rolnik będzie musiał zapłacić. W umowie użyczenia wskazany jest też limit godzin, jakie maszyna będzie mogła przepracować.

Co ważne, wypożyczalnia maszyn rolniczych dysponuje sprzętem, który jest nowy, na bieżąco serwisowany oraz ma nieduży przebieg. To gwarancja nie tylko sprawnej, ale i bezpiecznej pracy w gospodarstwie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości