• Dziś 20°/12°
  • Jutro 24°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 32 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Gorzów: Kilka osób potrzebowało pomocy. Karetka na cmentarzu sprawdziła się

2 listopada 2023, 10:36, Anna Kluwak
fot. Anna Kluwak
We Wszystkich Świętych cmentarz przy ul. Żwirowej w Gorzowie odwiedziły prawdziwe tłumy. Nad bezpieczeństwem osób przebywających na terenie nekropolii czuwali ratownicy Harcerskiej Grupy Ratowniczej wyposażeni w karetkę. Ich obecność była bardzo ważna, ponieważ udzielili pomocy medycznej 8 osobom.

Cmentarz komunalny przy ul. Żwirowej w Gorzowie to największa nekropolia w regionie. Dlatego też w okresie Wszystkich Świętych teren cmentarza odwiedzają tysiące osób. W tym roku zarządca cmentarza spółka Inneko SPZ w trosce o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich bliskich zdecydował się przygotować stanowisko medyczne we współpracy z ratownikami z Harcerskiej Grupy Ratowniczej „Gorzów Wielkopolski”.

Harcerska Grupa Ratownicza była wyposażona w karetkę skomunikowaną z systemem powiadamiania ratownictwa medycznego i stacjonowała obok kaplicy. Ratownicy udzielali pomocy w godz. 9-19. Jak się okazało, ich obecność na terenie nekropolii była bardzo potrzebna.

- W czasie służby udzieliliśmy kwalifikowanej pierwszej pomocy 8 osobom w różnym wieku. W żadnym z przypadków nie była potrzebna pomoc zespołów ratownictwa medycznego. Osoby przebywające na cmentarzu, ciepło przyjęły obecność ratowników i bardzo dobrze oceniły tegoroczną inicjatywę. Liczba interwencji pokazuje, że tego typu zabezpieczenie jest potrzebne - relacjonuje Harcerska Grupa Ratownicza "Gorzów Wielkopolski".

Były to omdlenia czy skaleczenia rozbitym szkłem. - Obecność ratowników Harcerskiej Grupy Ratowniczej była bardzo ważna i potrzebna. To była bardzo dobra decyzja, aby utworzyć taki punkt na terenie cmentarza. Dlatego będziemy kontynuować te działania w przyszłym roku wspólnie z harcerzami – mówi Karolina Rzepecka, dyrektor Inneko SPZ.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości