• Dziś 24°/15°
  • Jutro 25°/14°
  • Pojutrze 24°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Siatkarze Stilonu przegrali w Gdańsku. Zdecydował tie-break

29 października 2023, 16:24, Anna Kluwak / artykuł aktualizowany
Foto: Karol Korniak, Agencja Inwestycyjna Stilon Gorzów
Agencja Inwestycyjna Stilon Gorzów walczyła na wyjeździe z drużyną Trefl Gdańsk II. Chociaż początek spotkania szedł po myśli gorzowian, to niestety w całym meczu przegrali 3:2 z drużyną z Gdańska. To kolejna przegrana w tie-break'u.

Siatkarze Agencji Inwestycyjnej Stilon Gorzów mają za sobą bardzo pracowity weekend. W sobotę 28 października w ramach piątek kolejki grali z zespołem Stoczniowiec Politechnika Gdańska. Po bardzo zaciętym i lekko nerwowym meczu, spotkanie zakończyło się wynikiem 1:3. To pierwsze zwycięstwo Stilonowców po dwóch porażkach z rzędu.

Natomiast w niedzielę 29 października gorzowscy siatkarze nie zwalniają tempa, ponieważ o godz. 16 w hali Ergo Arena Gdańsk rozpoczął się mecz rozgrywany w ramach 21 kolejki z drużyną Trefl Gdańsk II. Na trybunach drugi dzień z rzędu nie zabrakło kibiców z Gorzowa, którzy bardzo głośno dopingowali swoją drużynę.

Trefl Gdańsk II - Agencja Inwestycyjna Stilon Gorzów 3:2 (21-25, 17-25, 25-13, 25-18, 19-17)

Siatkarze gorzowskiego Stilonu pewnie rozpoczęli pierwszy set, wychodząc od razu na dwupunktowe prowadzenie, które gospodarze próbowali odrobić. Jednak biało-niebiescy pewnie utrzymywali 1-2 punktową przewagę. Przy stanie 5:7 zaczęli odskakiwać siatkarzom Trefla Gdańsk II i doprowadzili do wyniku 7:12. Później gra układała się już pod dyktando gorzowian. Pomimo prób odrabiania strat przez zespół Trefla, siatkarze Stilonu utrzymywali bezpieczną przewagę. Tym samym pierwszy set zakończył się zwycięstwem Agencji Inwestycyjnej Stilon Gorzów 21:25.

Drugi set to mocne uderzenie od początku drużyny gości. Stilon Gorzów po kilku rozegranych piłkach prowadził już pewnie 2:6. Następnie nastąpiło przełamanie drużyny Trefla, która doprowadziła do stanu 8:9, a następnie do remisu 10:10. Jednak ten set zdecydowanie należał do gorzowian, którzy wygrali ostatecznie 17:25.

Trzeci set rozpoczął się od pierwszego w tym meczu pewnego prowadzenia Trefla Gdańsk II, który doprowadził do stanu 7:3. Gospodarze wzięli się w garść po pierwszych dwóch przegranych setach i mocno odskoczyli gorzowianom, doprowadzając do stanu 16:7. Chociaż siatkarze Stilonu dwoili się i troili, to niestety nie byli w stanie nawet zbliżyć się do wyniku Trefla 20:9. Trzeci set zakończył się pewnym zwycięstwem gospodarzy 25:13.

Czwarty set zakończył się zwycięstwem drużyny z Gdańska. Pokonali pewnie gorzowian 25:18. Doprowadzając do tie-break'a. Piąty set to była prawdziwa dawka sportowych emocji. Trefl Gdańsk II wyszedł pewnie na prowadzenie 3:1, ale gorzowianie zaczęli odrabiać straty i doprowadzili do remisu 6:6. Dalej to była już gra punkt za punkt. Niestety w końcówce lepsi okazali się zawodnicy z Gdańska, którzy ostatecznie wygrali 19:17. Cały mecz zakończył się zwycięstwem Trefla 3-2.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości