• Dziś 27°/16°
  • Jutro 19°/13°
  • Pojutrze 23°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Owocowa już z asfaltem. Będzie alternatywnym objazdem do cmentarza

27 października 2023, 14:55, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Zakończyły się prace przy remoncie ul. Owocowej w Gorzowie. Droga zyskała nawierzchnię asfaltową. Ulica Owocowa ma być alternatywnym objazdem do cmentarza przy ul. Żwirowej w okresie Wszystkich Świętych.

Ulica Owocowa na nieutwardzonym odcinku była prawdziwą zmorą dla mieszkańców. Kierowcy narzekali na ogromne dziury, a po opadach deszczu na wielkie kałuże i błoto. - Droga jest tak dziurawa, że ledwo co się da przez nią przejechać - skarżył się jeszcze niedawno czytelnik Kamil.

Pod koniec sierpnia władze Gorzowa podjęły decyzję o przebudowie osiedlowych dróg, które są w fatalnym stanie. Na liście znalazła się również ul. Owocowa. Przetarg na przebudowę 300-metrowego odcinka wygrała firma Usługi Sprzętowo-Transportowe K. Wiącek ze Strzelec Krajeńskich.

Owocowa doczekała się nawierzchni asfaltowej oraz utwardzonego pobocza. Prace zakończyły się w drugiej połowie października. Koszt remontu wyniósł 442 tys. 446,25 zł. Co istotne, skrzyżowania ul. Owocowej z bocznymi uliczkami są skrzyżowaniami równorzędnymi. 

Ułożenie nawierzchni asfaltowej na Owocowej jest nieprzypadkowe. Ulica ma być alternatywnym objazdem do cmentarza przy ul. Żwirowej w okresie Wszystkich Świętych. A wszystko przez przebudowę skrzyżowania ul. Żwirowej, Roosevelta, Słowiańskiej i Kosynierów Gdyńskich.

Owocowa objazdem do cmentarza przy ul. Żwirowej

Wielu kierowców zastanawia się, jak dojechać na cmentarz na Wszystkich Świętych. W końcu poruszanie się po rozkopanym Gorzowie nie należy do najłatwiejszych, a 1 listopada natężenie ruchu będzie bardzo duże.

W środę 1 listopada w godz. 7-20 wjazd w ul. Żwirową z ul. Roosevelta zostanie zamknięty. Dodatkowo, w zależności od natężenia ruchu i liczby wolnych miejsc na parkingu przy ul. Żwirowej, zamknięcia wjazdu można spodziewać się w dniach 28, 29 i 31 października oraz 2 listopada – o godzinach i dniach zamknięcia ulicy będzie decydować policja.

Dojazd we Wszystkich Świętych do parkingu dla samochodów osobowych przy bramie „B” możliwy będzie wyłącznie od strony Chwalęcic oraz ze względu na przebudowę ul. Kosynierów Gdyńskich, ale również ul. Owocową, która na całej długości ma już nawierzchnię asfaltową.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości