• Dziś -2°/-6°
  • Jutro -1°/-4°
  • Pojutrze -1°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 109 Bardzo zła jakość powietrza! Zostań dziś w domu.
Wiadomości

Pijany 46-latek w BMW. Alkomat wskazał 3 promile

27 października 2023, 10:58, Oprac.: Marcin Kluwak
Źródło: Lubuska Policja
W minioną środę, 25 października, przed godziną 19, troje policjantów po służbie zauważyło na parkingu w Wawrowie nietypowe zachowanie jednego z mężczyzn. Stojąc przy samochodzie, którego drzwi od kierowcy były otwarte, wykonywał dziwne gesty, wykrzykiwał i trzymał w ręku butelkę z piwem.

W pewnym momencie mężczyzna wszedł do auta, zamknął drzwi i próbował odjechać. Jedna z policjantek szybko zareagowała i uniemożliwiła mu dalszą jazdę, próbując wyciągnąć kluczyki ze stacyjki. Mężczyzna nie chciał dać za wygraną i desperacko próbował kontynuować jazdę. Na pomoc policjantce ruszyli jej koledzy, którzy przystąpili do obezwładniania kierowcy.

Był kompletnie pijany. Próbował odjechać swoim BMW

Policyjny „team” okazał się skuteczny i po chwili wyciągnęli kluczyki ze stacyjki auta. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu i bełkotliwie mówił. Na miejsce zdarzenia przyjechał patrol Policji, który sprawdził trzeźwość kierowcy. Alkomat wskazał ponad trzy promile alkoholu w jego organizmie.

43-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy miejskiej celem przeprowadzenia z nim dalszych czynności. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości