• Dziś 20°/12°
  • Jutro 24°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 27 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Rodzice chcą sadzić drzewa dla swoich dzieci. Spore zainteresowanie akcją w Gorzowie

26 października 2023, 15:15, Marcin Kluwak
fot. archiwum
Władze Gorzowa zachęcają świeżo upieczonych rodziców do akcji sadzenia drzew z okazji narodzin ich pociech. Do tej pory do akcji zgłosiło się 60 rodzin. Drzewa zostaną posadzone na Polu Golfowym Zawarcie, natomiast rodzice otrzymają drewnianą tabliczkę z imieniem dziecka do powieszenia na drzewie i certyfikat na pamiątkę. Zgłoszenia są przyjmowana do końca października.

Pierwsza edycja akcji "RośnijMy razem", która odbyła się w ubiegłym roku, okazała się sukcesem – wzięło w niej udział aż 105 rodzin z Gorzowa. Rodzice wraz z dziadkami, którzy posadzili drzewka na Polu Golfowym Zawarcie w Święto Niepodległości byli zachwyceni pomysłem.

Dlatego też Urząd Miasta Gorzowa zaprasza rodziców do udziału w drugiej edycji akcji sadzenia drzew. Warunek dzieci muszą być urodzone w okresie od 1 listopada 2022 roku do 31 października 2023 roku (jest to ostatni dzień przyjmowania zgłoszeń).

Zostałeś rodzicem? Posadź drzewko dla swojego dziecka w Gorzowie. Spore zainteresowanie gorzowską akcją

- Do tej pory do udziału w akcji zgłosiło się 60 rodzin z Gorzowa. Cały czas czekamy na zgłoszenia kolejnych rodziców - mówi Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa.

Aby wziąć udział w akcji rodzice lub opiekunowie maluchów, urodzonych w Gorzowie muszą do 31 października przesłać formularz zgłoszeniowy na adres e-mail Urzędu Miasta Gorzowa wpi@um.gorzow.pl.  Formularz oraz regulamin akcji dostępne są TUTAJ. Wszystko po to, żeby móc oszacować wielkość zainteresowania i przygotować odpowiednią liczbę sadzonek.

Akcja sadzenia drzew zaplanowana jest na sobotę 11 listopada w godzinach popołudniowych. Będzie połączona z jesiennym piknikiem na polu golfowym. Teren na potrzeby akcji przygotują pracownicy pola golfowego, a niezbędne narzędzia w postaci szpadli i łopat będą do dyspozycji rodziców na miejscu, choć można będzie zabrać ze sobą własne.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości