• Dziś 24°/15°
  • Jutro 25°/14°
  • Pojutrze 24°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 25 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Tak źle jeszcze nie było. Odwołano wszystkie pociągi z Gorzowa

25 października 2023, 08:37, Marcin Kluwak
Fot.: Beata Meler. Źródło: Kolej Oczami Nastawniczego
"Znów niefajnie jest w Gorzowie" - pisze w wiadomości do redakcji nasz czytelnik Marcin, który we wtorkowe popołudnie usiłował wydostać się z Gorzowa w kierunku Krzyża i dalej Warszawy. We wtorkowe popołudnie odwołano wszystkie pociągi wyjeżdżające z naszego miasta

Tuż przed godziną 15 nasz czytelnik planował dostać się do stacji węzłowej, skąd mógłby kontynuować podróż w kierunku Warszawy. Chodziło oczywiście o Krzyż, który - przy bardzo ubogiej ofercie narodowego przewoźnika - jest stacją węzłową i tak naprawdę jedynym oknem na świat dla osób mieszkających w północnej części województwa.

Pojazd regio do Krzyża, który miał odjechać z Gorzowa o 14:44, według informacji dostępnych na Portalu Pasażera - został całkowicie odwołany. Nie ma słowa o jakiejkolwiek komunikacji zastępczej.

To jednak był dopiero początek problemów pasażerów, którzy chcieli wydostać się z Gorzowa. Gdy spojrzymy na tablicę odjazdów z naszego miasta, ewidentnie widać, że wszystko "świeci się na czerwono".

Oprócz wspomnianego pojazdu odwołane były kolejne: o 16:02 do Kostrzyna, 16:08 do Zielonej Góry, 17:03 znów do Kostrzyna, o 17:12 do Zbąszynka i 17:54 do Krzyża. W większości przypadków powodem odwołania pojazdu była awaria taboru.

Braki taborowe i zwolnienia lekarskie pracowników

Skąd tak ogromne problemy na kolei? Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, w pierwszej połowie października wyłączonych z użytku było 15 pojazdów. Z czego cztery na wspomniane przeglądy P4 i P5, a pozostałych 11 jest wyłączonych z powodu napraw bieżących i przeglądów. Do tego dochodzi jeszcze jeden czynnik.

- W ostatnich tygodniach Województwo Lubuskie dostrzega, że część ważnych połączeń kolejowych odwoływanych jest z powodu braku pracowników mogących obsługiwać przewozy. Z informacji, jakie przekazał przewoźnik wynika, że duża ilość jego pracowników korzysta w ostatnim czasie z licznych zwolnień lekarskich - mówił Paweł Kozłowski, rzecznik prasowy UMWL.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości