• Dziś 23°/13°
  • Jutro 27°/17°
  • Pojutrze 27°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 16 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Skrzyżowanie ze Żwirową częściowo otwarte na Wszystkich Świętych. Tylko dla autobusów i taksówek

23 października 2023, 10:45, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Na Wszystkich Świętych w Gorzowie zostanie częściowo otwarte skrzyżowanie z ul. Żwirową. Jednak wyjazd ze Żwirowej będzie dostępny tylko dla autobusów i taksówek. Kierowcy osobówek wracający z cmentarza będą musieli jechać objazdem przez os. Piaski.

Zbliża się 1 listopada, czyli Wszystkich Świętych. Dlatego też ruch w kierunku cmentarza robi się coraz większy. Mieszkańcy Gorzowa martwili się, że przez rozkopane skrzyżowanie ul. Słowiańskiej, Kosynierów Gdyńskich, Roosevelta i Żwirowej utknął w długich korkach jadąc objazdami przez os. Piaski.

Wszystko przez to, że obecnie w ul. Żwirową można wjechać tylko z ul. Roosevelta. Natomiast wyjazd z ul. Żwirowej jest zamknięty i kierowcy muszą jeździć objazdami przez osiedle Piaski.

Jak się okazuje, wyjazd z ul. Żwirowej zostanie częściowo otwarty na okres Wszystkich Świętych. Wykonawca w ostatnich dniach wziął się ostro do pracy i na pasie w kierunku skrzyżowania została wylana pierwsza warstwa asfaltu. Jednak z tego wyjazdu nie wszyscy będą mogli skorzystać.

- Eurovia przygotowuje tymczasową nawierzchnię, aby udostępnić wyjazd ze Żwirowej na skrzyżowanie. Nie będzie świateł na skrzyżowaniu, ruchem kierować będą policjanci. Tymczasowy wyjazd ze Żwirowej na skrzyżowanie będzie dostępny tylko dla autobusów i taksówek – mówi Rafał Krajczyński, miejski inżynier ruchu.

Kierowcy samochodów osobowych jadący z cmentarza niestety będą musieli pojechać objazdem przez os. Piaski. Ruch z nekropolii będzie odbywał się przez ul. Owocową – ma być utwardzona na całej długości oraz przez ul. Błotną, Okrzei i Kazimierza Wielkiego.

Z kolei wjazd na ul. Żwirową możliwy będzie wyłącznie od ul. Roosevelta poprzez prawoskręt.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości