• Dziś -2°/-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 79 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Na cmentarzu w Gorzowie będzie monitoring. Ma być bezpieczniej

21 października 2023, 13:02, Marcin Kluwak
fot. archiwum
Cmentarz przy ul. Żwirowej w Gorzowie powiększy się o kolejne 3,5 hektara. Firma z Zabrza zajmie się przygotowaniem dokumentacji projektowej rozbudowy cmentarza. Inwestycja zakłada również instalację monitoringu i oświetlenia na głównej alei i na skrzyżowaniach alejek bocznych w nowej części cmentarza.

Spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie rozstrzygnęła właśnie przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej rozbudowy cmentarza komunalnego przy ul. Żwirowej w Gorzowie. Przygotowaniem dokumentacji zajmie się firma Blank Architekci z Zabrza, która zrealizuje zadanie za kwotę 361 tys. 620 zł.

Nekropolia ma się powiększyć o kolejne 3,5 hektara. Jak czytamy w dokumentach przetargowych, oprócz zwykłych miejsc na pochówki, na terenie rozbudowanego cmentarza ma znaleźć się m.in. 50 grobowców oraz 4 dwustronne kolumbaria na 36 miejsc pochówku. Ma także zaprojektować Aleję Zasłużonych, która będzie kontynuacją istniejącej części cmentarza.

Projekt zakłada również budynek gospodarczy/budkę ochrony z dostępem do bieżącej wody przy bramie wjazdowej od placu handlowego.

Monitoring i nowe oświetlenie na cmentarzu w Gorzowie

Wielu mieszkańców od lat wskazywało, że na gorzowskim cmentarzu przydałby się monitoring, ponieważ dochodzi do wielu kradzieży. Dlatego też mamy dobrą wiadomość.

Inwestycja zakłada również instalację kamer monitoringu oraz oświetlenia na alei głównej cmentarza oraz na skrzyżowaniach z alejkami bocznymi w nowej części cmentarza, która zostanie rozbudowana. To wszystko ma poprawić bezpieczeństwo na gorzowskiej nekropolii.

Wykonawca będzie miał 13 miesięcy na przygotowanie niezbędnej dokumentacji. To oznacza, że będzie ona gotowa pod koniec 2024 roku.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości