• Dziś 27°/16°
  • Jutro 19°/13°
  • Pojutrze 23°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów: Dzieci szły drogą ekspresową S3

19 października 2023, 10:01, Marcin Kluwak
fot. czytelnik
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na drodze ekspresowej S3 w Gorzowie. Policjanci otrzymali zgłoszenie o dwóch 13-letnich dziewczynkach, które szły pasem awaryjnym ekspresówki. Dzieci zostały zatrzymane przez jednego z kierowców, który czekał z nimi do przyjazdu policjantów.

Wszystko wydarzyło się w środę 18 października po godz. 10 na drodze ekspresowej S3 w Gorzowie. - Policja zabrała z drogi S3 dzieci na wysokości mostu na Warcie - napisał do redakcji portalu gorzowianin.com czytelnik Daniel.

Okazało się, że faktycznie dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie otrzymał zgłoszenie o dwóch dziewczynkach, które szły pasem awaryjnym ekspresówki. - Dzieci zostały zauważone przez kierowcę, który jechał autem w stronę Szczecina. Zobaczył, że po drugiej stronie jezdni idą dzieci. Na najbliższym zjeździe zawrócił i zatrzymał je – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Okazało się, że dziewczynki miały po 13 lat i chciały dojść pasem awaryjnym na osiedle oddalone o kilka kilometrów. Policjanci bezpiecznie przewieźli 13-latki na komendę, skąd zostały odebrane przez opiekunów.

Policjanci podkreślają, że droga ekspresowa nie to miejsce na spacery pieszych. Kierowcy jadą tu z dużą prędkością, co dla pieszego stanowi to ogromne zagrożenie. Maszerowanie S3 mogło się skończyć dla dzieci tragicznie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości