• Dziś -2°/-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 79 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Dynia będzie królowała na talerzu. Czas na Festiwal Dyni i Chryzantemy w Gorzowie

17 października 2023, 10:03, Marcin Kluwak
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
To będzie prawdziwa bitwa na jesienne smaki! Na ryneczku Jerzego w Gorzowie odbędzie się coroczny „Festiwal Dyni i Chryzantemy”. Uczniowie gorzowskiego „gastronomika” pod okiem swoich nauczycieli ugotują dyniowy bigos oraz zupę dyniową. Każdy, kto odwiedzi w piątek ryneczek, będzie mógł spróbować dyniowych przysmaków.

W piątek 20 października na ryneczku Jerzego w Gorzowie odbędzie się po raz piąty Festiwal Dyni i Chryzantem. To będzie prawdziwy festiwal smaków z dynią w roli głównej. Uczniowie gorzowskiego „Gastronomika” będą gotować pod okiem swoich nauczycieli zupę z dyni oraz dyniowy bigos.

- W końcu dynia, to jedno z najzdrowszych warzyw jesieni. Daje nieograniczone możliwości w kuchni, choć od wielu lat największą popularnością cieszy się przygotowywana z dni zupa. Czego potrzebujemy do jej przygotowania, jak długo trwa jej gotowanie oraz jakich „kulinarnych sztuczek” użyć w procesie przygotowania opowiedzą kucharze z Zespołu Szkół Gastronomicznych – podkreśla Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa.

Gotowanie rozpocznie się w piątek około godz. 9, natomiast degustacja około godz. 9.30. Każdy z mieszkańców, który pojawi się w piątkowy poranek na ryneczku Jerzego, będzie mógł spróbować zupy z dyni lub dyniowego bigosu.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości