• Dziś -2°/-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 79 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Tak głosowały gminy koło Gorzowa. Zwycięzca jest ten sam

16 października 2023, 11:10, Marcin Kluwak
fot. Gmina Kłodawa
Państwowa Komisja Wyborcza przedstawiła wyniki wyborów w gminach koło Gorzowa. Sprawdziliśmy jak mieszkańcy gminy Kłodawa, Deszczno, Bogdaniec, Lubiszyn i Santok.

Według sondażowych wyników exit poll przedstawionych przez pracownię Ipsos Koalicja Obywatelska będzie miała 6 mandatów w województwie lubuskim, Prawo i Sprawiedliwość 3 mandaty, Trzecia Droga 2 mandaty oraz Lewica - 1 mandat. Konfederacja nie będzie miała żadnego mandatu w Lubuskiem.

Z danych, które portal gorzowianin.com zebrał na godz. 11, posłami Koalicji Obywatelskiej zostaną Elżbieta Polak, Marek Cebula, Krystyna Sibińska, Waldemar Sługocki, Katarzyna Osos oraz Robert Dowhan. Mandat posła z ramienia Prawa i Sprawiedliwości zdobędzie Władysław Dajczak, Marek Ast oraz Jerzy Materna. Posłami Trzeciej Drogi zostanie Maja Nowak oraz Stanisław Tomczyszyn. Z kolei jedyny mandat dla Lewicy przypadnie dla poseł Anity Kucharskiej-Dziedzic. Konfederacja nie będzie miała żadnego posła z Lubuskiego.

Jak głosowali mieszkańcy gmin koło Gorzowa? Tak głosowała w wyborach parlamentarnych gmina Kłodawa, Deszczno, Santok, Bogdaniec i Lubiszyn

Cały czas trwa liczenie głosów i znamy wyniki z 245 na 883 obwodów do głosowania w województwie lubuskim. Państwowa Komisja Wyborcza na godz. 11 podała wyniki głosowania z gmin koło Gorzowa, oprócz gminy Santok. Póki co, danych dla Gorzowa i Zielonej Góry wciąż jeszcze nie ma.

Sprawdziliśmy jak głosowali mieszkańcy gminy Kłodawa, Deszczno, Bogdaniec i Lubiszyn. Najwięcej mieszkańców zagłosowało na Koalicję Obywatelską w gminie Kłodawa 42,81%, a najmniej w gminie Lubiszyn  31,73%. Najwięcej głosów Prawo i Sprawiedliwość zdobyło w gminie Bogdaniec 31,39%, a najmniej w gminie Kłodawa 22,47%. 

W przypadku Trzeciej Drogi, ta cieszyła się największym poparciem w gminie Lubiszyn, gdzie zdobyła 17,01% głosów, a najmniejszym w gminie Bogdaniec 14,60%. Z kolei Lewica najwięcej głosów zdobyła w gminie Deszczno 8,87%, a najmniej w gminie Kłodawa 8,05%. Co do Konfederacji, to najwięcej głosów zdobyła w gminie Lubiszyn 8,68%, a najmniej w gminie Bogdaniec 6,93%.

Gmina Kłodawa

W gminie Kłodawa zwyciężyła Koalicja Obywatelska, która zdobyła 42,81% głosów, drugie miejsce zajęło Prawo i Sprawiedliwość 22,47% głosów, a podium zamyka Trzecia Droga 16,8%. Lewica zdobyła 8.05% głosów, a Konfederacja 7,04%.

Najlepszy wynik osiągnęła Krystyna Sibińska z Koalicji Obywatelskiej na którą zagłosowało aż 1089 mieszkańców gminy Kłodawa. Następnie 430 głosów zdobył Patryk Broszko z Trzeciej Drogi oraz 382 głosy Władysław Dajczak z Prawa i Sprawiedliwości.

Gmina Deszczno

W gminie Deszczno zwyciężyła Koalicja Obywatelska, która zdobyła 34,18% głosów, drugie miejsce zajęło Prawo i Sprawiedliwość 27,78% głosów, a podium zamyka Trzecia Droga 16,49%. Lewica zdobyła 8,87% głosów, a Konfederacja 8,18%.

Najlepszy wynik osiągnęła Krystyna Sibińska z Koalicji Obywatelskiej na którą zagłosowało 621 mieszkańców gminy Deszczno. Następnie 577 głosów zdobyła Elżbieta Polak z KO oraz 556 głosów Władysław Dajczak z Prawa i Sprawiedliwości.

Gmina Bogdaniec

W gminie Bogdaniec zwyciężyła Koalicja Obywatelska, która zdobyła 34,57% głosów, drugie miejsce zajęło Prawo i Sprawiedliwość 31,39% głosów, a podium zamyka Trzecia Droga 14,60%. Lewica zdobyła 8,17% głosów, a Konfederacja 6,93%.

Najlepszy wynik osiągnęła Krystyna Sibińska z Koalicji Obywatelskiej na którą zagłosowało 425 mieszkańców gminy Bogdaniec. Następnie 413 głosów zdobył Władysław Dajczak z Prawa i Sprawiedliwości oraz 406 głosów Elżbieta Polak z KO.

Gmina Lubiszyn

W gminie Lubiszyn zwyciężyła Koalicja Obywatelska, która zdobyła 31,73% głosów, drugie miejsce zajęło Prawo i Sprawiedliwość 30,19% głosów, a podium zamyka Trzecia Droga 17,01%. Lewica zdobyła 8,85% głosów, a Konfederacja 8,68%.

Najlepszy wynik osiągnęła Elżbieta Polak z Koalicji Obywatelskiej na którą zagłosowało 415 mieszkańców gminy Lubiszyn. Następnie 322 głosy zdobyła Krystyna Sibińska z KO oraz 297 głosów Władysław Dajczak z Prawa i Sprawiedliwości.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości