• Dziś 21°/12°
  • Jutro 25°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Ostrzeżenie IMGW. Silny wiatr w Gorzowie i okolicach

14 października 2023, 08:54, Oprac.: Marcin Kluwak
źródło: Shutterstock
W sobotę Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem w województwie lubuskim.

Ostrzeżenie dotyczy miasta Gorzów Wielkopolski oraz powiatów gorzowskiego, krośnieńskiego, międzyrzeckiego, słubickiego, strzelecko-drezdeneckiego, sulęcińskiego i świebodzińskiego, obowiązujące do godziny 11. Dla pozostałych powiatów lubuskich oraz Zielonej Góry ostrzeżenie obowiązuje od godziny 9 do 13.

Ostrzeżenie: Silny wiatr w Gorzowie i okolicach

W tym okresie prognozowane jest wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 40 km/h, a w porywach osiągającego nawet 70 km/h, nadciągającego z południowego zachodu i zachodu. Prawdopodobieństwo wystąpienia tego zjawiska wynosi 70 procent.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia informuje o warunkach atmosferycznych, które mogą prowadzić do potencjalnych zagrożeń dla mienia oraz zdrowia i życia ludzi.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości