• Dziś -2°/-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 79 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Gorzów w czołówce miast przyjaznym deweloperom. U nas najszybciej dostają pozwolenia

13 października 2023, 11:09, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Miasto Gorzów po raz kolejny zajęło drugie miejsce w „Rankingu Miast” Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Gorzów tuż obok Białegostoku i Lublina najsprawniej wydawał decyzje administracyjne potrzebne do realizacji projektów zabudowy wielorodzinnej oraz innych przedsięwzięć.

Ranking Miast to prowadzona od 13 lat inicjatywa Polskiego Związku Firm Deweloperskich, której celem jest wybór miast najbardziej przyjaznych rozwojowi. Kryterium oceny przy wyborze zwycięzcy jest czas wydawania decyzji i warunków zabudowy oraz zagospodarowania terenu, w powiązaniu z pokryciem miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego oraz pozwoleń na budowę – oba liczone od dnia złożenia wniosku do momentu wydania decyzji.

W tegorocznej edycji pierwsze miejsce zajął Białystok, drugi był Gorzów, a podium zamykał Lublin. To właśnie te trzy miasta w 2022 roku najsprawniej wydawały decyzje o warunkach zabudowy czy pozwolenia na budowę. Ranking cieszy się dużym uznaniem wśród deweloperów i inwestorów, jednocześnie uznawany jest za miernik tempa i jakości współpracy samorządów z inwestorami w poszczególnych aglomeracjach miejskich.

Jak się okazuje, Gorzów kolejny rok z rzędu zajął drugie miejsce w Rankingu Miast Polskiego Związku Firm Deweloperskich. W końcu nowe bloki rosną w Gorzowie jak grzyby po deszczu.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości