• Dziś 27°/16°
  • Jutro 19°/13°
  • Pojutrze 23°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Czy kolejne światła są tutaj rzeczywiście potrzebne?

12 października 2023, 08:30, Paulina Woźny
Paulina Woźny
Pan Kazimierz niepokoi się o bezpieczeństwo uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Gorzowie. Nasz czytelnik zwraca uwagę, że przejście dla pieszych na wysokości hali sportowej jest niebezpieczne i przydałaby się w tym miejscu sygnalizacja świetlna.

Osiedle Górczyn i Manhattan rośnie w oczach, co wiąże się ze zwiększonym ruchem pieszych i pojazdów w tej okolicy. Jak podkreślają mieszkańcy codziennie rano dochodzi do wielu niebezpiecznych sytuacji przy ul. Szarych Szeregów, gdzie mieści się Szkoła Podstawowa nr 20, która jest jedną z największych szkół w Gorzowie.

Przed głównym wejściem do SP nr 20 znajduje się przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną, jednak jak wskazuje jeden z mieszkańców, są z nią duże problemy. - Światło zielone dla pieszych działa tylko 10 sekund i nie zawsze przyciski działają. Dzieci muszą przejść przed płotek, żeby wcisnąć przycisk. Jak pada deszcz to są ochlapane wodą i jeżeli trzeba byłoby się cofnąć w razie zagrożenia to nie ma dokąd – podkreśla pan Kazimierz, mieszkaniec ul. Szarych Szeregów.

Kawałek dalej, na wysokości parkingu przy hali sportowej jest kolejne przejście dla pieszych, jednak już bez sygnalizacji świetlnej. Jak wskazuje pan Kazimierz, który mieszka tuż obok codziennie rano dochodzi tutaj do niebezpiecznych sytuacji.

– Widzę, co dzieje się na tym przejściu przed godziną 8:00 i 8:45. Kierowcy nie szanują pieszych. Dzieci stoją na przejściu, żeby przejść do szkoły. Rzadko który kierowca się zatrzyma, bo każdy się śpieszy. Bardzo często kierowca nie przepuści dzieci na przejściu, ale zaraz skręca w lewo i swoje dziecko przywozi pod samą halę na parking. Co rano to samo, istny sajgon – opisuje zbulwersowany pan Kazimierz.

Dlatego też mieszkaniec chciałby, aby w tym miejscu również zostałaby zamontowana sygnalizacja świetlna, która poprawiłaby bezpieczeństwo pieszych. Jednak pytanie, czy kolejne światła w tym miejscu są rzeczywiście potrzebne? W końcu jedne i drugie pasy dzieli zaledwie 120 metrów.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości