• Dziś 20°/12°
 • Jutro 24°/15°
 • Pojutrze 25°/14°
 • Jakość powietrza (CAQI): 32 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Rodzaje i budowa toreb papierowych: jak wygląda branża opakowań – torby papierowe i ich korzenie

10 października 2023, 16:04, Artykuł partnera
Torby papierowe niejedno mają imię. Na rynku znajdziemy wiele popularnych rodzajów toreb ekologicznych, dlatego każdy może dobrać to, czego potrzebuje. Ich budowa także jest zróżnicowana, a szerokie zastosowanie daje mnóstwo możliwości! Co warto wiedzieć o torbach papierowych? Jakie rodzaje eko toreb są najpopularniejsze?

Szerokie zastosowanie toreb papierowych

Okazuje się, że torby papierowe mają niezwykle szerokie zastosowanie na rynku. Stanowią alternatywę dla reklamówek z folii wzbudzają coraz większe zainteresowanie wśród miłośników ekologii. Sklepy korzystające z toreb tego typu pokazują swoim klientom, że dbają o środowisko. Dzięki temu zbudowały pozytywny wizerunek i wyróżniają się na tle konkurencji. Torby eko są znane i cenione, gdyż w dzisiejszym świecie ogromną uwagę przykładamy do ochrony przyrody. Można je stosować na zakupach, podczas przenoszenia lub transportu różnych rzeczy lub w celach marketingowych. 

Zalety toreb papierowych

Jakie zalety ma ekologiczne torby papierowe? Są one wykonywane z surowców wtórnych. Papier stosowany w produkcji pochodzi z recyklingu, dlatego ich użytkowanie przekłada się na ograniczenie ilości składowanych odpadów na wysypiskach. Niezwykle ważne jest też to, że do produkcji zużywa się mniej wody niż w przypadku papieru ze ścinki drzew. 

Torby papierowe odznaczają się wytrzymałością i mogą być używane wielokrotnie. Pod względem funkcjonalności dają takie same możliwości jak inne torby, np. foliowe. Poza tym szybciej ulegają rozkładowi, dlatego nie obciążają środowiska naturalnego. Można je dowolnie personalizować, co pozwala promować własną firmę. 

Rodzaje i historia toreb papierowych

Warto zauważyć, że torby papierowe występują w kilkunastu różnych rodzajach. Intensywny rozwój tych produktów cały czas nas zaskakuje. Obecnie do wyboru mamy między innymi:

 • Torby papierowe ekologiczne
 • Torby papierowe klockowe
 • Torby papierowe ozdobne
 • Torby papierowe kolorowe
 • Torby papierowe karbowane
 • Torby papierowe brązowe i białe
 • Torby papierowe premium lux
 • Torby papierowe dla dzieci
 • Torby papierowe na prezenty
 • Torby papierowe kraft itp.

Papier wynaleziono w Chinach jeszcze w czasach przed Chrystusem. Testowano wtedy mieszaninę jedwabiu, lnu, sieci rybackich i kory drzew, co doprowadziło do wyprodukowania papieru. Kilka wieków później Arabowie zaczęli rozpowszechniać ten materiał na swoich ziemiach. Udoskonalone rozwiązania pojawiły się dopiero w XII wieku, docierając także do Europy. Co ciekawe, pierwsze wytwórnie papieru postawały w krajach północnych, a do masy papierowej dodawano żelatynę. Znacznie później stworzono nożownicę i zastosowano celulozę oraz ścier drzewny. Dzięki temu rozpoczęto wytwarzanie toreb z papieru, które na przestrzeni lat ciągle ulegały przeobrażeniom. 

Podsumowując, warto podkreślić, że torby papierowe mają szerokie grono zwolenników. Występują w wielu ciekawych wersjach, a ich historia sięga zamierzchłych czasów. Obecnie producenci cały czas poszerzają asortyment ekologicznych toreb z papieru, dając swoim klientom wiele możliwości. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości