• Dziś -2°/-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 79 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Tragedia koło Gorzowa. Nie żyje dwóch mężczyzn porażonych prądem

6 października 2023, 10:50, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Nie żyje dwóch mężczyzn, którzy zostali porażeni prądem w miejscowości Jeninek niedaleko Gorzowa. Do tragedii doszło podczas rozładunku materiałów budowlanych za pomocą hydraulicznego dźwigu samochodowego, który zahaczył o linię energetyczną. Pomimo reanimacji, nie udało się uratować życia mężczyzn.

Wracamy do sprawy dramatycznego wypadku w miejscowości Jeninek w gminie Bogdaniec o którym portal gorzowianin.com informował jako pierwszy. W piątek 6 października o godz. 9.35 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o wypadku podczas rozładunku materiałów budowlanych za pomocą hydraulicznego dźwigu samochodowego. Na miejsce zostały wysłane dwa zastępy straży pożarnej, policja, pogotowie ratunkowe, pogotowie energetyczne oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Operator HDS podczas rozładunku materiałów budowlanych zahaczył o linię energetyczną, w wyniku czego dwie osoby zostały porażone prądem. Przez kilkadziesiąt minut trwała reanimacja mężczyzn porażonych prądem.

- Niestety pomimo reanimacji, nie udało się uratować życia dwóch mężczyzn. Lekarz stwierdził zgon. Na miejscu będzie pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora – komentuje Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

- Zauważyłem, że ktoś chce wejść na podwórko. Chłopak trzymał telefon, był cały roztrzęsiony i nie mógł rozmawiać. Poprosił mnie o to, żebym rozmawiał z operatorem 112. Powiedziałem, że doszło do porażenia prądem. Usłyszałem od operatora 112, że mam nie podchodzić do samochodu i osób poszkodowanych oraz zapewnienie, że służby za chwilę przyjadą. Jeden z mężczyzn leżał już na ziemi porażony prądem, a drugi stał przy samochodzie. Chłopak mi opowiadał, że gdy rozładowywali cegły, w pewnym momencie zobaczył, że operator trzyma się samochodu i go "trzęsie". Szybko odepchnął go nogą i przeskoczył na drugą stronę pojazdu - opowiada Walenty Targonski, mieszkaniec Jeninka, świadek wypadku, który wezwał służby.

Z powodu wypadku, Enea Operator wyłączył prąd w okolicy. Prądu nie mają mieszkańcy Jenińca, Kwiatkowic, Lubczyna oraz ul. Dworcowej, Kolejowej, Kościelnej, Polnej i Przejazdowej w Bogdańcu. Zasilanie ma wrócić około godz. 13.30.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Fotoreportaż


1/5 Nie żyje dwóch mężczyzn porażonych prądem w Jeninku

1/5 Nie żyje dwóch mężczyzn porażonych prądem w Jeninku

2/5 Nie żyje dwóch mężczyzn porażonych prądem w Jeninku

2/5 Nie żyje dwóch mężczyzn porażonych prądem w Jeninku

3/5 Nie żyje dwóch mężczyzn porażonych prądem w Jeninku

3/5 Nie żyje dwóch mężczyzn porażonych prądem w Jeninku

4/5 Nie żyje dwóch mężczyzn porażonych prądem w Jeninku

4/5 Nie żyje dwóch mężczyzn porażonych prądem w Jeninku

5/5 Nie żyje dwóch mężczyzn porażonych prądem w Jeninku

5/5 Nie żyje dwóch mężczyzn porażonych prądem w Jeninku

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości