• Dziś -2°/-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 79 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Zderzenie audi z motocyklistą. „Na skrzyżowaniu nie działają światła”

1 października 2023, 14:18, red
fot. Wypadki Gorzów
Kierujący samochodem osobowym marki audi wymusił pierwszeństwo i zderzył się z motocyklistą przy ul. Grobla w Gorzowie. Ranny motocyklista został zabrany do szpitala. Na skrzyżowaniu ul. Grobla, Zielona i Woskowa nie działa sygnalizacja świetlna.

W niedzielę 1 października o godz. 13.39 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o wypadku na skrzyżowaniu ul. Grobla, Woskowa i Zielona. Na miejsce został wysłany jeden zastęp straży pożarnej, policja i pogotowie.

Doszło tam do zderzenia samochodu osobowego marki audi i motocyklisty. Według wstępnych ustaleń, kierujący audi jechał od strony ul. Zielonej prosto w ul. Woskową. Przejeżdżając przez skrzyżowanie wymusił pierwszeństwo na prawidłowo jadącym ul. Grobla motocykliście, w wyniku czego doprowadził do zderzenia.

- W wyniku wypadku ranny został motocyklista, został zabrany przez pogotowie do szpitala. Jeden pas jezdni zablokowany przez wycieki z motocykla – mówi Karol Brzozowski z gorzowskiej straży pożarnej.

Jak wskazują świadkowie zdarzenia, na skrzyżowaniu nie działa sygnalizacja świetlna, dlatego dochodzi do niebezpiecznych sytuacji i wymuszania pierwszeństwa przejazdu przez kierowców, którzy chcą się włączyć do ruchu z drogi podporządkowanej – ul. Zielonej czy też Woskowej.

Zresztą od kilku dni do redakcji portalu gorzowianin.com docierały sygnały, że są problemy z sygnalizacją świetlną na tym skrzyżowaniu. - Już od dłuższego czasu światła na skrzyżowaniu przy ul. Grobla i Woskowa raz działają, a raz nie. Niestety najczęściej nie działają w godzinach szczytu. Bardzo ciężko włączyć jest się tam do ruchu, jadąc drogą podporządkowaną – podkreśla czytelnik Maksymilian.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości