• Dziś 20°/12°
  • Jutro 24°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 27 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Nowe ścieżki w parku Kopernika za ponad 415 tys. zł

29 września 2023, 08:53, Marcin Kluwak
fot. archiwum
Władze Gorzowa rozstrzygnęły przetarg na przebudowę zniszczonych ścieżek w parku Kopernika. Inwestycją zajmie się Paweł Kułak ze Skwierzyny za kwotę ponad 415 tys. zł. Wszystko ma być gotowe do końca listopada 2023 roku.

W 2020 roku park Kopernika przeszedł rewitalizację. Parkowe alejki zostały przebudowane, pojawiły się nowe ławki i kosze na śmieci oraz nowe nasadzenia. Jednak prace nie objęły wówczas całego parku, tylko główne ciągi prowadzące w kierunku fontanny.

Dlatego też władze Gorzowa postanowiły zająć się pozostałymi, zniszczonymi alejkami w parku i ogłosiły przetarg na ich przebudowę. Na ten cel miasto przeznaczyło 281 tys. 135,89 zł brutto.

Do przetargu zgłosiły się cztery firmy, których oferty przekraczały założony budżet. Najtańszą ofertę złożył Paweł Kułak ze Skwierzyny na kwotę 415 tys. 740 zł. Miasto ostatecznie zdecydowało, że dołoży brakujące134 tys. 604,11 zł i rozstrzygnie przetarg.

- Wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz złożył ofertę najkorzystniejszą na podstawie kryteriów oceny ofert określonych w specyfikacji warunków zamówienia - czytamy w uzasadnieniu rozstrzygnięcia przetargu.

Modernizacja ścieżek w parku Kopernika w Gorzowie

Wykonawca będzie musiał zająć się remontem istniejących alejek parkowych z wykonaniem w technologii nawierzchni mineralnej, rozbiórką i ustawieniem w innym miejscu obiektów małej architektury takich jak ławki i kosze na śmieci. A także nasadzeniem zieleni i umocnieniem poboczy ścieżek poprzez wysiew mieszanki traw.

Paweł Kułak ze Skwierzyny będzie miał czas na realizację prac do 24 listopada 2023 roku.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości