• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Boom budowlany w Gorzowie. Tutaj powstanie market budowlany i sklep spożywczy

28 września 2023, 10:52, Marcin Kluwak
wizualizacja kompleksu handlowo-usługowego
W Gorzowie zostanie wybudowany pierwszy w mieście market budowlany PSB Mrówka wraz ze sklepem spożywczym. Inwestor złożył właśnie wniosek o pozwolenie na budowę kompleksu handlowo-usługowego przy rondzie Poznańskim.

Mieszkańcy Zakanala i Zieleńca od dawna narzekali, że w tej części miasta nie ma dużych sklepów, gdzie można by zrobić większe zakupy, bo do tej pory musieli jeździć do Lidla przy ul. Grobla lub do Deszczna. Jednak ta sytuacja ulega znacznej zmianie. W ubiegłym roku przy ul. Koniawskiej otworzyło się Dino, a w połowie września Biedronka tuż obok ronda Kasprzaka.

Nowy kompleks handlowy powstanie przy ul. Poznańskiej w Gorzowie 

Teraz szykuje się kolejna, duża inwestycja. Prywatny inwestor w poniedziałek 25 września złożył wniosek o pozwolenie na budowę dwóch budynków handlowo-usługowych z częściami magazynowymi, obiektami towarzyszącymi z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu przy rondzie Poznańskim.

Jak dowiedział się portal gorzowianin.com w kompleksie ma powstać ma market budowlany PSB Mrówka. Będzie to pierwszy sklep typu "zrób to sam" tej sieci w Gorzowie. Sklepy Mrówka to obiekty o powierzchni 800-1000 metrów kwadratowych, który obejmuje do 20 tys. pozycji m.in. ogród i otoczenie domu, materiały konstrukcyjne oraz wykończeniowe, chemia budowlana i gospodarcza, wyposażenie łazienek i kuchni, sprzęt AGD i elektronarzędzia, oświetleniowe, meble, drzwi, okna oraz artykuły służące do dekoracji i aranżacji wnętrz.

Tuż obok zostanie otwarty sklep spożywczy. Jakiej sieci będzie to sklep? Tego, póki co nie wiadomo. Jedno jest pewne, będzie to uzupełnienie oferty handlowej w tej części Gorzowa.

Teraz inwestor czeka na zielone światło, aby mógł ruszyć z budową. Można się spodziewać, że jeżeli otrzyma pozwolenie na budowę jeszcze w tym roku, to pierwsze prace budowlane ruszą na początku 2024 roku.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości