• -1 27°/17°
  • Dziś 27°/16°
  • Jutro 19°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 21 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Poczta postawiła parkomat. Bezpłatne parkowanie z pułapką

22 września 2023, 15:44, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Na parkingu poczty przy ul. Jagiellończyka w Gorzowie został ustawiony parkomat. Nie wszyscy mieszkańcy wiedzą o tym, że parkowanie dla klientów poczty jest darmowe, jednak pod warunkiem pobrania darmowego biletu. Ten trzeba pobrać z automatu w holu poczty. Brak tej informacji sprawia, że wiele osób niepotrzebnie płaci za parkowanie.

Na początku września na parkingu przed pocztą przy ul. Jagiellończyka został ustawiony parkomat. Osoby, które do tej pory zostawiały tam swoje auta, aby załatwić sprawę w pobliżu, były zaskoczone tym faktem. Tym bardziej że za godzinę parkowania trzeba zapłacić 3 zł.

Co istotne, parking dla klientów poczty jest bezpłatny, ale pod jednym warunkiem. Trzeba pobrać darmowy bilet z automatu stojącego w holu poczty. Darmowy bilet jest ważny przez 60 minut. To zdaniem dyrekcji poczty wystarczający czas, aby załatwić wszystkie sprawy na poczcie. Natomiast ustawienie parkomatu ma wymusić rotację pojazdów na parkingu.

Mieszkańcy skarżą się na postawienie parkomatu i szybkie mandaty

Jak się okazuje, nie wszyscy mieszkańcy Gorzowa wiedzą o tym, że klienci poczty mogą pobrać darmowy bilet. Niektórzy więc płacą 3 zł za parkowanie, aby móc załatwić swoją sprawę na poczcie.

- Czy to nie lekka przesada płacić pod pocztą na Jagiellończyka za parking 3 zł? Dlaczego klienci poczty nie mają chociaż pół godziny darmowego parkingu? Uważam, że to zdzierstwo! Ostatnio. wysyłałam list, zajęło mi to 10 minut, a musiałam zapłacić 3 zł – żali się pani Arleta, mieszkanka Gorzowa. - Ten parkomat to jakaś żenada. Nigdzie nie ma żadnej informacji, że klienci poczty mogą parkować za darmo, więc płacą. Sama dowiedziałam się o tym dopiero po wejściu do budynku poczty, a za bilet już zapłaciłam. Ten automat z bezpłatnymi biletami powinien być na zewnątrz, a nie schowany w środku. Niedługo już nigdzie nie zaparkujemy za darmo, wszędzie trzeba będzie płacić - podkreśla czytelniczka Monika.

Inni mieszkańcy zwracają uwagę, że nie zdążą pójść po darmowy bilet, a za ich wycieraczką jest już mandat. - Dziwna sprawa z tym parkowaniem koło poczty. Nie zdążyłem dobrze wejść na pocztę po darmowy bilet, a już mandat powiewał za wycieraczką mojego auta - przyznaje Mateusz, mieszkaniec Gorzowa.

Chcesz załatwić coś na poczcie? Pobierz darmowy bilet

Darmowy bilet można pobrać jedynie w godzinach funkcjonowania poczty, a ta jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9-17, a w sobotę w godz. 9-13. Jeżeli ktoś chce zostawić swoje auto poza godzinami pracy placówki, musi zapłacić. Inaczej grozi mu mandat w wysokości 120 zł, pod warunkiem, że zostanie opłacony w ciągu 3 dni od wystawienia. Później ta kwota wzrasta do nawet 190 zł. Parkomat działa 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości