• Dziś 11°/2°
  • Jutro 11°/0°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 9 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Srebro juniorów Stali Gorzów w MMPPK

20 września 2023, 19:41, Dawid Lis
Fot. Dawid Lis
W środę na torze w Częstochowie odbył się finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych. Juniorzy gorzowskiej Stali wywalczyli w nim srebrne medale.

W drugiej połowie września sporo ścigania czeka młodzieżowców Stali Gorzów. W poniedziałek rozpoczęli oni zmagania w finałach DMPJ, a w środę stanęli do walki o medale w MMPPK. W Częstochowie młodzi żużlowcy z Gorzowa zaprezentowali się zdecydowanie lepiej niż w Zielonej Górze.

Po nieudanym początku walki o podium DMPJ szybko juniorzy Stali Gorzów dostali szansę na rehabilitację w środowym starcie w Częstochowie. Oskar Paluch i Oskar Hurysz zaczęli walkę o medale w MMPPK od remisu 3:3 z młodzieżowcami Motoru Lublin, a w kolejnej serii żółto-niebiescy wygrali 4:2 z parą z Leszna.

Na pewno duet z Lublina mógł być stawiany w roli faworyta przed startem zawodów, ponieważ w swoim składzie miał Mateusza Cierniaka. Skuteczni od początku byli także młodzi zawodnicy z Ostrowa Wielkopolskiego.

W przypadku wielu drużyn, jak i Stali Gorzów, był jeden zawodnik, który punktował zdecydowanie lepiej, a drugi prezentował się w kratkę. Tak było chociażby w przypadku młodzieżowców z Krosna, czy także gospodarzy turnieju finałowego.

Ostrowianie byli bardzo blisko medalu, ale w ostatnim swoim starcie najpierw Sebastian Szostak dotknął taśmy, a w powtórce Jakubowi Krawczykowi zdefektował motocykl przed startem i podopieczni Mariusza Staszewskiego nie dołożyli nic więcej do dorobku i zakończyli zmagania z 18 punktami.

Dzięki temu nawet w walce o złoto pozostawali juniorzy Stali Gorzów. Dobrze rozpoczęli oni 20. wyścig, wychodzili na 5:1 z pierwszego łuku, ale upadek zanotował Kacper Pludra i wyścig został przerwany. W powtórce Pludra ruszył najlepiej spod taśmy, a Hurysz pojechał za szeroko i gorzowianie wywalczyli tylko dwa punkty. Ostatecznie dało to 19 punktów podopiecznym Piotra Śwista i zapewniła sobie medal. Z tych 19 punktów aż 13 to dorobek Palucha, 6 z nich dołożył do dorobku Hurysz. Rezerwowym był Mateusz Bartkowiak, ale nie dostał on swojej szansy.

Gorzowianie musieli tylko poczekać na decydujący wyścig, aby dowiedzieć się jaki kolor medalu zawieszą na szyjach. Chwilę później młodzi żużlowcy z Lublina wygrali swój wyścig 5:1 i zapewnili sobie złote medale, a także srebra dla Stali Gorzów.

Po końcowych rozstrzygnięciach okazało się, że 18 punktów wywalczyły drużyny z Ostrowa i Grudziądza i musieli się oni zmierzyć w dodatkowym wyścigu o brązowy medal. W nim Sebastian Szostak przez cały dystans bronił się przed atakami Kacpra Pludry i ostatecznie na najniższym stopniu podium stanęli ostrowianie.

Wyniki finału MMPPK:
1. Motor Lublin - 24 punkty
2. Stal Gorzów - 19
3. Arged Malesa Ostrów - 18+3
4. GKM Grudziądz - 18+2
5. Włókniarz Częstochowa - 16
6. Unia Leszno - 16
7. Cellfast Wilki Krosno - 14

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości