• Dziś 20°/12°
  • Jutro 24°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 27 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Gorzów: Mieszkańcy protestują. "Nie chcemy tutaj śmietników, chcemy parkingu"

20 września 2023, 12:25, Marcin Kluwak
fot. archiwum
Mieszkańcy ul. Śląskiej napisali petycję do prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego w której protestując przeciwko budowie półpodziemnych pojemników na śmieci na swojej ulicy. Gorzowianie przekonują, że wolą w tym miejscu miejsca parkingowe, a zamiast półpodziemnych pojemników można wybudować altanę śmietnikową w innej lokalizacji.

Na początku roku portal gorzowianin.com informował, że Związek Celowy Gmin MG6 chce wybudować kolejne półpodziemne pojemniki na terenie Gorzowa. Te miałyby się znaleźć w 8 lokalizacjach na terenie Gorzowa. Gdzie dokładnie? Przy ul. Obotryckiej 12A, ul. Śląskiej 13-14, ul. Jasnej i ul. Krasińskiego. A także na działce przy ul. Łokietka pomiędzy budynkiem nr 31 i skrzyżowaniem z ul. Chrobrego, ul. Dworcowej przy wjeździe na teren dworca PKS, pomiędzy budynkami przy ul. Drzymały 10 i Dąbrowskiego 33 oraz przy ul. Fabrycznej obok budynków nr 43-45.

W ten sposób ZCG MG6 chce poprawić nie tylko efektywność segregowania, ale przede wszystkim estetykę otoczenia, ponieważ obecne śmietniki stojące na chodnikach po prostu szpecą okolicę. Przetarg na budowę półpodziemnych pojemników powinien zostać ogłoszony jeszcze w tym roku.

Mieszkańcy protestują. Zamiast półpodziemnych pojemników na śmieci, chcą parkingu

Jak się okazuje, nie wszystkim pomysł budowy półpodziemnych pojemników na śmieci we wskazanych lokalizacjach się spodobał. Mieszkańcy ul. Śląskiej nie chcą śmietników we wskazanej lokalizacji. Zamiast tego, wolą miejsca parkingowe. Napisali w tej sprawie petycję do prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego.

- Mieszkańcy ul. Śląskiej nr. 13- 18 oraz 91-92 zwracają się w sprawie dotyczącej zamontowania półpodziemnych pojemników przy Śląskiej 13-14. Mieszkańcy nie wyrażają zgody na zamontowanie ich w tym miejscu. Proponuje za to trzy miejsca na postawienie śmietników i wybudowanie dużej wiaty – podkreślają mieszkańcy ul. Śląskiej w petycji.

Jako pierwsze miejsce na wybudowanie altany śmietnikowej mieszkańcy proponują przestrzeń między budynkami nr. 12-13. Kolejną lokalizacją jest tzw. niecka zieleni przy ul. Śląskiej i Towarowej, gdzie jest już mała altana śmietnikowa i zdaniem mieszkańców można ją jedynie rozbudować. Natomiast trzecie miejsce to część terenu znajdującego się przy budynku trafostacji między ul. Śląską a Towarową.

Dlaczego mieszkańcy nie chcą półpodziemnych pojemników w miejscu, które zostało wybrane przez ZCG MG6? Jak się okazało, wolą miejsca parkingowego. - Chcemy, żeby w miejscu przy ul. Śląskiej 13-14 zostały wybudowane miejsca parkingowe z budżetu obywatelskiego. Złożyliśmy projekt do budżetu, jednak został odrzucony. Złożyliśmy w tej sprawie odwołanie. Ponadto przedstawiciele mieszkańców ul. Śląskiej spotkali się już dwa razy z władzami miasta i ZCG MG6. Nie chcemy tutaj śmietników, chcemy parkingu – tłumaczą swój protest mieszkańcy ul. Śląskiej.

Półpodziemne pojemniki na odpady w Gorzowie

Półpodziemne śmietniki są całkowicie schowane pod ziemią, natomiast ponad powierzchnię chodnika wystaje jedynie wrzutnia. W każdej z 8 lokalizacji ma zostać wybudowane jedno gniazdo składające się z 5 pojemników półpodziemnych na odpady komunalne - każdy o pojemności 5 m3.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości