Wiadomości

Dzieci nie mają jak dojechać rano do szkoły. Radna chce zmian w kursowaniu autobusów

18 września 2023, 11:47, Marcin Kluwak
Radna Marta Bejnar-Bejnarowicz napisała interpelację do prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego w sprawie zmian w rozkładzie jazdy autobusu linii 132 oraz 111. Chodzi o zmianę kursowania autobusów, ponieważ dziec i młodzież z rejonu ul. Żwirowej nie mają jak rano dojechać do szkoły.

Od 1 maja obowiązuje nowy rozkład jazdy komunikacji miejskiej w Gorzowie, który nie spodobał się wielu gorzowianom. Zmienione zostały nie tylko godziny odjazdów, ale również trasy niektórych linii autobusowych. Dlatego też mieszkańcy postanowili walczyć o swoje i pisali petycje do prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego. Tak było w przypadku osób mieszkających na Janicach, które wywalczyły zmianę w kursowaniu linii 122. Swoją petycję napisali też mieszkańcy osiedla Siedlice w sprawie kursowania autobusu linii 100, jednak wciąż czekają na odpowiedź od miasta.

Uczniowie z ul. Żwirowej w Gorzowie nie mają jak rano dojechać do szkoły. Radna interweniuje

Teraz w sprawie zmian w kursowaniu linii 111 oraz 132 interweniuje radna Marta Bejnar-Bejnarowicz z klubu Polska 2050. Jak tłumaczy radna, dzieci i młodzież mieszkająca przy ul. Żwirowej oraz na tzw. osiedlu Kamyczki nie ma jak dojechać rano do szkoły. Dlatego też apeluje o zmianę rozkładu jazdy.

- Dzieci z Chwalęcic są rejonowo przypisane do Szkoły Podstawowej nr 21 na osiedlu Piaski i obecnie nie mają możliwości dojazdu na pierwszą lekcję. Pierwszy autobus linii 132 odjeżdża z pętli przy cmentarzu dopiero o 8.02, więc dzieci albo są zmuszone przemierzać ok. 3 km pieszo lub muszą ich wozić rodzice. Bardzo proszę o dodanie jednego kursu linii 132 koło godziny 7.15-7.30 jako kursi w dni szkolne. Dodam, że chodzi o komunikację m.in. 7 latków, dla których przesiadki nie wchodzą w grę – tłumaczy Marta Bejnar-Bejnarowicz, radna klubu Polska 2050.

W przypadku linii autobusowej nr 111 na trasie Chwalęcice- Śląska Pole Golfowe, pierwszy autobus, który młodzież może dojechać do szkoły z przystanku przy ul. Zagłoby odjeżdża o godz. 7.04, następnie o 7.19 oraz 8.21. Natomiast jak tłumaczy radna Bejnar-Bejnarowicz, lekcje w Technikum Elektrycznym, do którego uczęszcza 6 osób zamieszkujących w okolicy, zaczynają się o 7.50 i 8.40.

- Dojazd z tego przystanku na godzinę 8.40 jest niemożliwy, ponieważ uczniowie z przystanku docelowego muszą jeszcze dojść do lokalizacji szkoły przy ulicy Dąbrowskiego lub Grobla. Przesunięcie godziny odjazdu z 8.21 na np. 8.10 lub 8.00 byłoby znacznym ułatwieniem – podkreśla radna.

Co na to władze Gorzowa? Czekamy na odpowiedź w tej sprawie.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości