• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23
Wiadomości

Książka za worek śmieci. Mieszkańcy Gorzowa posprzątali brzegi Warty [zdjęcia]

18 września 2023, 08:39, Marcin Kluwak
fot. materiały prasowe
Grupa 51 mieszkańców Gorzowa wzięła udział w akcji „Książka za worek śmieci” i posprzątała brzegi rzeki Warty. Udało się zebrać blisko 120 worków śmieci, w tym 2 telewizory, opony czy dywan. Każdy z uczestników otrzymał w prezencie książkę.

„Książka za worek śmieci” to społeczna akcja sprzątania świata zainicjowana w 2019 roku przez Annę Jaklewicz, podróżniczkę i edukatorkę. W ramach projektu uczestnicy sprzątają tereny zielone, które z powodu zaśmiecenia wymagają interwencji. W ramach podziękowania zarejestrowani otrzymują książki. Akcje odbywają się we wszystkich województwach, w tym również w Gorzowie.

W ubiegłym roku 40 osób zebrało 100 worków śmieci i 50 opon sprzątając przestrzeń miasta Gorzowa. Jak się okazało, w tym roku ten rekord został pobity. Gorzowska akcja „książka za worek śmieci” odbyła się w sobotę 16 września. Sprzątane były brzegi rzeki Warty wzdłuż ul. Nadbrzeżnej i w okolicach mostu kolejowego.

Książka za worek śmieci w Gorzowie. Mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce

W sprzątaniu wzięło udział 51 osób, w tym 28 dorosłych i 23 dzieci. - Zebraliśmy ok.120 worków odpadów oraz nietypowe znaleziska takie jak 2 telewizory, opony, dywan oraz olbrzymi worek! Wypełniliśmy prawie dwa duże kontenery! - mówi Anna Giniewska, koordynatorka akcji w Gorzowie.

Każda z osób dorosłych, która zarejestrowała się i zebrała worek śmieci, otrzymała książkę. Również dzieci i młodzież mogli liczyć na prezent w postaci książki.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości