• Dziś 20°/12°
  • Jutro 24°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 32 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Sukces programu in vitro w Gorzowie

15 września 2023, 08:46, Marcin Kluwak
fot. Pexels
Pary z Gorzowa, które zmagają się z problemem niepłodności, mogą zgłaszać się do programu in vitro, który jest realizowany z sukcesami. Do tej pory dzięki in vitro urodziło się w Gorzowie aż 8 dzieci. Natomiast 4 ciąże nadal trwają.

Po wielu latach walki o uruchomienie miejskiego programu in vitro, mieszkańcy Gorzowa w końcu mogą korzystać z pomocy w ramach programu polityki zdrowotnej "Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego - in vitro dla mieszkańców Gorzowa w latach 2021-2024". Program in vitro dla par z Gorzowa ruszył we wrześniu 2021 roku. Natomiast pierwszy maluch dzięki metodzie in vitro urodził się we wrześniu 2022 roku.

Ogromny sukces programu in vitro w Gorzowie. Ile dzieci urodziło się dzięki in vitro w Gorzowie?

Są też kolejne bardzo dobre wiadomości na temat efektów gorzowskiego programu in vitro. - O początku trwania programu czyli od 21 sierpnia 2021 do 30 lipca 2023 potwierdzonych zostało 13 ciąż, w tym 11 pojedynczych i 2 bliźniacze. Rozwiązanych zostało 6 ciąż, w tym narodziło się 8 dzieci. 4 ciąże nadal trwają - mówi Jacek Szymankiewicz, wiceprezydent Gorzowa.

W tym roku w budżecie miasta na program in vitro jest zapisanych 200 tys. zł. Uczestnicy programu mają prawo do skorzystania z jednorazowego dofinansowania w wysokości do 5 tys. zł do zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa partnerskiego lub jednorazowego dofinansowania w wysokości 2 tys. zł do procedury adopcji zarodka. Program będzie realizowany do 2024 roku.

Informacje na temat programu można uzyskać dzwoniąc na Infolinię: 500 900 888 lub wysyłając wiadomość na adres: invimed@invimed.pl.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości