• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 9
Wiadomości

Gorzów: Na sklepowych półkach pojawiły się... bombki i mikołaje

13 września 2023, 10:08, Marcin Kluwak
fot. czytelniczka Anna
Za oknem letnia pogoda, niektóre osoby dopiero wracają z wakacyjnych urlopów. Tymczasem w niektórych sklepach w Gorzowie panuje już świąteczny klimat. To nie żart, bo bożonarodzeniowe ozdoby pojawiły się w popularnych sklepach wielobranżowych.
Chociaż mamy początek września, a co za tym idzie - astronomiczne i kalendarzowe lato, to niektóre sklepy w Gorzowie wprowadzają już świąteczny klimat i... sprzedają bożonarodzeniowe ozdoby.

- Nawet znicze jeszcze nie zostały wystawione, a oni już na półkach wystawiają świąteczne dekoracje. Widziałam pierwsze bożonarodzeniowe ozdoby już pod koniec sierpnia. Paranoja jakaś – podkreśla czytelniczka Magda. - Z roku na rok coraz bardziej obrzydzają święta i psują ten klimat, wystawiając wszystko jeszcze przed 1 listopada. Teraz już całkowicie przeginają, dając bombki i mikołaje na początku września – przyznaje czytelniczka Anna.

Faktycznie, na próżno szukać zniczy, chociaż do 1 listopada jest bliżej, niż do 24 grudnia. Za to na półkach znanych sklepów wielobranżowych w Gorzowie pojawiły się łańcuchy, bombki, światełka, mikołaje czy rózgi.

Z roku na rok można zauważyć, że ta granica wprowadzania świątecznych ozdób w sklepach przesuwa się. Jeszcze kilka lat temu, dekoracje bożonarodzeniowe pojawiały się tuż po Wszystkich Świętych, teraz jest to początek września, a nawet końcówka sierpnia. Czy w przyszłości zobaczymy bombki wraz z rozpoczęciem wakacji?

Przy okazji nasuwa się kolejne pytanie. Kiedy po raz pierwszy usłyszymy w radiu świąteczny przebój "Last Christmas" w wykonaniu zespołu WHAM?


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości