• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 8
Wiadomości

Ruszyły prace przy budowie Gorzów Power Center

12 września 2023, 12:29, Marcin Kluwak
Teren został ogrodzony, a na miejscu pojawił się ciężki sprzęt. Właśnie ruszyły pierwsze prace przy budowie parku handlowego Gorzów Power Center w Gorzowie. Wykonawca zajmuje się obecnie porządkowaniem i równaniem terenu. Otwarcie Gorzów Power Center zaplanowane jest na III kwartał 2024 roku.

Przy ul. Walczaka i Jedwabniczej w Gorzowie powstanie największy w regionie park handlowy Gorzów Power Center. Według informacji podanych przez inwestora, nowoczesne centrum handlowe będzie mieściło się na powierzchni 80 tys. m.kw. oraz będzie oferowało 800 miejsc parkingowych, natomiast sam park handlowy będzie miał powierzchnię 25 tys. m.kw. Tuż obok Gorzów Power Center zostanie wybudowany hipermarket Selgros, który będzie całkowicie niezależną inwestycją.

Gorzów Power Center. Ruszyła budowa parku handlowego w Gorzowie

W wakacje inwestorzy, czyli firma Acteeum i Equilis podpisały umowę z generalnym wykonawcą inwestycji. Jak się okazało, firma zajmująca się budową nowoczesnego parku handlowego nie traciła czasu, bo już przed weekendem rozpoczęła ogradzanie placu budowy.

Natomiast we wtorek 12 września pojawił się ciężki sprzęt i zaczęło się równanie terenu. Pracy jest naprawdę sporo, bo działka na której powstanie Gorzów Power Center jest ogromna.

Otwarcie Gorzów Power Center zaplanowane jest na III kwartał 2024 roku.

Gorzów Power Center. Jakie sklepy znajdą się w Gorzów Power Center?

Oprócz pierwszego w Gorzowie sklepu Decathlon, w centrum handlowym znajdzie się również duży supermarket Biedronka, który na powierzchni 1300 m.kw. otworzy swój przestronny supermarket w najnowocześniejszym formacie.

Ponadto otworzą się tam takie sklepy jak Martes Sport, Sinsay, szwedzki multimarket Jula, Jysk, Media Expert, Dealz, Deichmann, CCC, KiK, Hebe, Takko Fashion, "5,10,15" oraz Pepco. Natomiast w ostatnim czasie do grona najemców dołączyły takie marki jak Cropp, House, Diverse, Tedi, HalfPrice, New Yorker oraz Maxi Zoo.

- Sklepy nowych najemców doskonale wpisują się w już zapewniony asortyment centrum handlowego i udostępnią go w niezwykle dogodnej dla mieszkańców Gorzowa oraz regionu lokalizacji. Wraz z pozostałymi markami, które podpisały umowę, tworzą już niemal kompletną ofertę gorzowskiego centrum handlowego. Równolegle dopinamy także na ostatni guzik ostatnie już umowy, za sprawą których komercjalizacja obiektu nabierze już ostatecznego kształtu. - mówi Tomasz Jopkiewicz, Leasing Director w Acteeum Central Europe.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości