• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

Ekologiczne upominki dla pierwszaków z gorzowskich szkół

12 września 2023, 10:00, Oprac.: Marcin Kluwak
Dzieci z SP4 otrzymały ekologiczne upominki/fot. Jan Wojtanowski
Ponad 70 pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 4 zostało obdarowanych eko-prezentami. To książeczka o gorzowskim nosorożcu, pojemnik na wodę, miód oraz nasiona daktylowca, rośliny znanej z właściwości poprawiających jakość powietrza. Całość była starannie zapakowana w kolorowe worki ze wizerunkiem Stefani.

To efekt wspólnej akcji edukacyjnej Miasta, gorzowskiej spółki Inneko oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W najbliższych dniach podobne prezenty trafią do pozostałych uczniów klas pierwszych wszystkich gorzowskich „podstawówek”. W sumie przygotowano 1148 zestawów.

Upominki dla pierwszaków to efekt realizacji kampanii edukacyjno-informacyjnej „WygrajMY czyste powietrze”, realizowanej przez Miasto we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze. Od 2020 roku, w ramach tej współpracy, do gorzowskich pierwszaków trafiają ekologiczne prezenty, nawiązujące tematycznie do realizowanej w danym roku kampanii.

W 2020 roku były to bidony na wodę, w 2021 lunchoboxy z ekologicznego tworzywa, a w zeszłym roku uczniowie pierwszych klas otrzymali zakładki do książek z nasionami roślin do posiania w ogródku lub w donicy i kolorowanki z różnymi gatunkami drzew. Wsparcia finansowego przy zakupie upominków od 2021 roku udziela spółka Inneko.  

Ekologiczne upominki dla pierwszaków z gorzowskich szkół

W poniedziałek, 11 września, na boisku szkolnym przy SP 4 przy ul. Kobylogórskiej w Gorzowie spotkali się uczniowie czterech klas pierwszych (ponad 70 osób), ich wychowawcy, dyrektor Szkoły Piotr Talaska oraz zastępcy prezydenta miasta Małgorzata Domagała, Jacek Szymankiewicz, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Natalia Marcinkiewicz i prezes spółki INNEKO Łukasz Marcinkiewicz.

- Założeniem projektu jest zwiększenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży oraz kreowanie prawidłowych postaw w odniesieniu do otaczającej przyrody - zaznacza dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Natalia Marcinkiewicz.  

- Bardzo liczymy na to, że dzięki tym wyjątkowym prezentowym łatwiej będzie Wam przyzwyczaić się do nowej szkoły, a jednocześnie dowiecie się jak dbać o czyste powietrze, na którym szczególnie nam zależy w Gorzowie - powiedziała podczas spotkania wiceprezydent Małgorzata Domagała.

To czwarta edycja akcji edukacyjnej, w ramach której Miasto Gorzów we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wręcza upominki uczniom klas pierwszych gorzowskich szkół podstawowych. W najbliższych dniach ekologiczne upominki trafią do pozostałych uczniów klas pierwszych gorzowskich szkół podstawowych.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości