• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 20 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Pożegnanie lata w schronisku w Gorzowie. Przyjdź i przygarnij psiaka

12 września 2023, 08:23, Marcin Kluwak
fot. Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom Azyl
Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom Azyl zaprasza do udziału w pożegnaniu lata w schronisku dla bezdomnych zwierząt. Impreza ma być szansą dla psiaków na znalezienie nowego domu. Gościem głównym festynu będzie fundacja Safe Animal, która za darmo będzie chipowała psy i koty.

W niedzielę 17 września w schronisku dla bezdomnych zwierząt "Azorki" przy ul. Fabrycznej w Gorzowie odbędzie się impreza charytatywna z okazji zakończenia lata. Wolontariusze ze Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom "Azyl" liczą, że osoby, które odwiedzą schronisko wypatrzą tutaj przyjaciela na całe życie i dadzą mu cudowny dom.

Impreza startuje w niedzielę o godz. 12 na terenie schroniska przy ul. Fabrycznej 97 i potrwa do godz. 16. Na osoby, które zdecydują się odwiedzić schronisko czekają przede wszystkim psiaki, ale również kiermasz ciast, koło fortuny z gadżetami, muzyka na żywo, dmuchańce, strzelnica czy też grill z kiełbaskami. Cały dochód z imprezy będzie przeznaczony na podopiecznych schroniska.

Darmowe chipowanie psów i kotów w schronisku w Gorzowie

Gościem specjalnym festynu będzie fundacja Safe Animal, która będzie nieodpłatnie chipowała psy i koty. Wszystko odbędzie się pod okiem zaprzyjaźnionego, bardzo zwierzolubnego lek. wet. Mateusza Muszyńskiego.

- Chipowanie jest jednym z głównych narzędzi w walce z bezdomnością zwierząt. W razie ucieczki zwierzaka, Weterynarz lub schronisko będzie mogło się z Wami niezwłoczne skontaktować. Oszczędza to psiakowi naprawdę wiele stresów związanych z długim pobytem w schronisku, lub może pomoc w uniknięciu przywłaszczenia zwierzaka przez inną osobę – podkreśla Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom "Azyl".

Bardzo ważne jest, aby takiego chipa później zarejestrować i dbać aby podane tam dane były aktualne.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości