• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 12
Wiadomości

Gorzów: O poranku wpadło 13 nietrzeźwych kierowców

11 września 2023, 11:40, Marcin Kluwak
Źródło: Komenda Miejska Policji w Gorzowie
Gorzowska policja wytoczyła w poniedziałkowy poranek prawdziwe działa przeciwko pijanym kierowcom. Od wczesnych godzin porannych w wielu miejsca w Gorzowie i okolicach prowadzona była kontrola trzeźwości. Wyniki są przerażające. Zatrzymano aż 13 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu.

Spora grupa funkcjonariuszy ruchu drogowego, Samodzielnych Pododdziałów Prewencji Policji oraz Inspekcji Transportu Drogowego kontrolowała kierowców podczas poniedziałkowych działań. Służby skoncentrowały siły na trasie S3 (MOP Marwice), drodze wojewódzkiej numer 130 (rondo przy ulicy Złotego Smoka) oraz drodze krajowej numer 22 (Skrzyżowanie z drogą na Wojcieszyce i Wawrów). W każdym miejscu wyposażeni w alkomaty od godziny 6.30 kontrolowali trzeźwość kierujących. W sumie wykonano ponad 2200 badań. W ciągu dwugodzinnych działań  zatrzymano aż 13 kierowców, którzy jechali po alkoholu!

Wśród zatrzymanych nietrzeźwych, trzej kierowali ciężarówkami. Jeden z nich zatrzymany na trasie S3 miał w swoim organizmie promil. W podobnym stanie jechał kierowca busa na drodze wojewódzkiej numer 130. Kolejni zatrzymywani mieli wyniki większe niż pół promila, pięciu kierowców - poniżej pół promila. Na szczęście jazda każdego z nich została zakończona, a ich prawa jazdy zatrzymane. Auta były zabierane na policyjny parking albo przekazywane trzeźwym osobom. 

Wśród kontrolowanych byli także kierujący, którzy mieli niewiele poniżej dopuszczalnej przez prawo zawartości alkoholu w organizmie. Przyznawali, że poprzedniego dnia spożywali alkohol i nie spodziewali się takiego rezultatu podczas badania. Dla nich kontrole zakończyły się na strachu. Do utraty prawa jazdy i poważnych konsekwencji brakowało jednak niewiele. Po spożytym alkoholu nawet dzień wcześniej dobrze się zastanówmy, czy możemy już kierować.

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości