• Dziś 11°/2°
  • Jutro 11°/0°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 9 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów: Odłączyli jej prąd, więc zrobiła nielegalne obejście

9 września 2023, 12:10, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak/ mieszkanka Gorzowa pani Natalia
Jedna z lokatorek z kamienicy przy Al. 11 Listopada w Gorzowie nie płaciła rachunków za prąd, więc został odłączony w jej mieszkaniu. Kobieta wpadła więc na pomysł, aby zrobić obejście i podłączyć się pod gniazdko ADM-u. Sprawę nagłośniła pani Natalia, natomiast po interwencji portalu gorzowianin.com kierownik Administracji Domów Mieszkalnych nr 5 zgłosi sprawę kradzieży energii elektrycznej na policję, a w gniazdku zostanie odłączone zasilanie.

Mieszkanka Gorzowa opisała sytuację, jaka wydarzyła się w jej kamienicy przy Al. 11 Listopada w Gorzowie. Jedna z sąsiadek, która nadużywa alkoholu, nie płaciła rachunków za prąd, więc prąd został odłączony w jej mieszkaniu. Kobieta jednak znalazła na to sposób i zrobiła nielegalne obejście.

- Moja sąsiadka postanowiła nie płacić za prąd. Skubana odcięła sobie z jakiegoś sprzętu kabel z wtyczką, usunęła plombę założoną przez Enea i skręciła kabelki, a wtyczkę włożyła do gniazdka ADM – opowiada pani Natalia, mieszkanka Gorzowa.

Kiedy to zauważyła postanowiła działać, więc zadzwoniła na pogotowie energetyczne, które następnie odesłało ją na policję. Z kolei dzwoniąc pod numer 112, pani Natalia ponownie została odesłana do pogotowia energetycznego, gdzie usłyszała, że mogą odłączyć prąd w całym bloku lub ma zadzwonić do elektryka i na własny koszt to usunąć.

Ostatecznie gorzowianka znalazła numer do elektryka, który współpracuje z Administracją Domów Mieszkalnych nr 5. Mężczyzna przyjechał na miejsce i wszystko odłączył. - Pani sąsiadka, która sobie tak nas naciąga na prąd oznajmiła mi, że i tak znowu się podłączy, bo ona płaci za czynsz, więc się jej należy prąd. Dziś powtórka z rozrywki, ta sama sytuacja. Ja wstaje w nocy co godzinę i sprawdzam, czy jest podłączenie, ale tak się przecież nie da .... żeby tylko się w końcu nie okazało, że będzie już za późno - opisuje pani Natalia, mieszkanka kamienicy przy Al. 11 Listopada w Gorzowie.

Zwróciliśmy się w tej sprawie z prośbą o interwencję do Administracji Domów Mieszkalnych nr 5 przy ul. Gwiaździstej w Gorzowie. Odpowiedź uzyskaliśmy błyskawicznie. - Jeszcze dzisiaj elektryk podjedzie do kamienicy przy Al. 11 Listopada i odłączy prąd tej kobiecie oraz zasilanie gniazdka. Ponadto zgłosiły sprawę kradzieży energii na policję. Kobieta okrada z prądu całą wspólnotę mieszkaniową – mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com Damian Madaliński, kierownik Administracji Domów Mieszkalnych nr 5 w Gorzowie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości