• Dziś /-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 11 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Północna obwodnica Gorzowa. Kto wybuduje pozostałą część nowej drogi?

8 września 2023, 13:22, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg na budowę pozostałej części północnej obwodnicy Gorzowa. Wykonawca będzie musiał zająć się budową obwodnicy od ronda, które powstanie na skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego i Owocowej do ronda Schumanna przy ul. Myśliborskiej. Całość ma być gotowa w 2027 roku.

Budowa północnej obwodnicy Gorzowa to jedna z największych inwestycji ostatnich lat w mieście. Obwodnica ma docelowo przebiegać od ronda Barlineckiego, nową ul. Kamienną, która przetnie os. Piaski, przez tereny byłego poligonu aż do ronda Schumanna przy ul. Myśliborskiej. Do budowy został wybrany wariant drogi dwujezdniowej, dwupasmowej o przekroju 2x2. Budowa północnej obwodnicy Gorzowa została podzielona na trzy etapy.

Budową pierwszego etapu północnej obwodnicy Gorzowa od ronda Barlineckiego do planowanego ronda na Kazimierza Wielkiego i Owocowej zajmie się firma Budimex za niecałe 27 mln zł. 500-metrowym odcinkiem drogi, który połączy rondo Barlineckie z osiedlem Piaski, przejedziemy najpóźniej 12 lipca 2025 roku.

Budowa północnej obwodnicy Gorzowa. Kto zajmie się budową pozostałych odcinków północnej obwodnicy Gorzowa.

Spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie ogłosiła właśnie przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie pozostałych dwóch części północnej obwodnicy Gorzowa. Chodzi odcinek drogi o długości 1,8 km od ronda przy ul. Kazimierza Wielkiego do ul. Żwirowej oraz odcinka o długości 2,5 km od ul. Żwirowej do ronda Schumanna przy ul. Myśliborskiej. Spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie czeka na zgłoszenia chętnych firm do 30 października.

Przetarg został ogłoszony w formule zaprojektuj i wybuduj, więc potencjalny wykonawca będzie musiał zająć się zaprojektowaniem i wykonanie, robót budowlanych wraz z uzyskaniem niezbędnych opinii, uzgodnień, zgłoszeń, zawiadomień i decyzji administracyjnych niezbędnych do realizacji robót budowlanych.

Oprócz budowy drogi, wykonawca będzie musiał zająć się zaprojektowaniem kanalizacji deszczowej, oświetlenia drogowego LED, zatok autobusowych, chodników i ścieżki

rowerowej oraz wiaduktu drogowego. Na zaprojektowanie i wybudowanie drogi potencjalny wykonawca będzie miał 40 miesięcy. Oznacza to, że północną obwodnicą Gorzowa powinniśmy przejechać w 2027 roku.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości