• Dziś 30°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Kociak utknął w rurze kanalizacji burzowej. Jego życie uratowali strażacy

7 września 2023, 16:08, Marcin Kluwak
fot. KM PSP Gorzów
Strażacy z Gorzowa podjęli dwie próby uratowania małego kotka, który utknął w rurze kanalizacji burzowej przy ul. Prądzyńskiego. Na szczęście cała akcja, która nie należała do najłatwiejszych, zakończyła się szczęśliwie. Przestraszony i wyczerpany zwierzak trafił pod opiekę strażaków, a następnie weterynarza.

W środowy wieczór 6 września o godz. 21.26 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o małym kotku, który utknął w rurze kanalizacyjnej. Na miejsce zostały wysłane dwa zastępy straży pożarnej. Kiedy strażacy dotarli pod wskazany adres ustalili, że kot znajduje się rurach instalacji burzowej. Niestety pomimo podjętych prób nie udało się odnaleźć zaginionego kota.

Dlatego w czwartkowy poranek 7 września o godz. 7.11 strażacy podjęli drugą próbę uwolnienia zwierzaka. - Tym razem okazało się, że w okolicy studzienki słyszalne są piski oraz ciche miauczenie, jednak ustalenie dokładnej lokalizacji kota przy użyciu sprzętu strażackiego okazało się niemożliwe. Zwrócono się o pomoc do Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Gorzowie w celu ustaleniu miejsca przebywania uwięzionego zwierzaka. Pracownicy PWiK przy użyciu kamery wziernikowej potwierdzili obecność kotka w instalacji burzowej. Następnie ustalili miejsce w którym się on znajduje – opowiada Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży

Uwięziony kot został pokierowany w stronę studzienki, z której strażacy wyciągnęli go na zewnątrz. Przestraszony i wyczerpany zwierzak trafił pod opiekę strażaków, którzy za pomocą butelki z wodą umyli go i zaopiekowali się nim. Następnie kotek został przetransportowany do lecznicy weterynaryjnej.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości