• Dziś 24°/15°
  • Jutro 25°/14°
  • Pojutrze 24°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 25 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Radna Anna Synowiec: współpraca z Polregio powinna zostać zakończona

7 września 2023, 16:02, Marcin Kluwak
Źródło: FB/Anna Synowiec/Kolej Oczami Nastawniczego
Katastrofalna sytuacja kolejowych przewozów pasażerskich realizowanych przez Polregio S.A. na terenie woj. lubuskiego to FAKT - pisze na swoim fanpage w mediach społecznościowych radna sejmiku Anna Synowiec. Przy okazji składa interpelację do zarządu województwa, w której domaga się między innymi rozwiązania umowy z Polregio.

- Jak wielu z Was jestem oburzona jakością usług  Polregio S.A. Plan naprawczy niewiele dał i dla mnie jasne jest to, że współpraca z Polregio S.A. powinna zostać zakończona - czytamy na profilu Anny Synowiec. Zapewniam, że ze strony Radnych i Zarządu Województwa  było wiele interwencji i prób poprawy jakości przejazdów, ale oczywiste  jest to, że nic się nie zmieniło - grzmi Synowiec.

W interpelacji radna pisze też, że plan naprawczy opracowany przez spółkę "nic nie wniósł do poprawy jakości świadczonej usługi". Dodaje, że pracownicy spółki informują pasażerów, że za złym stanem jakości usług stoi samorząd województwa - Urząd Marszałkowski i zły stan pojazdów, jaki samorząd miał zapewnić spółce. 

Anna Synowiec mówi, że jako prawnik jest za tym, aby zlecić audyt ekspertom, których opinia  będzie jedną z podstaw do rozwiązania umowy z Polregio S.A. - Przewozy możemy realizować w ramach współpracy z ościennymi województwami, a w przyszłości powołać własną spółkę - mówi radna Synowiec. 

Jednocześnie radna apeluje, aby pasażerowie zgłaszali wszelkie niedogodności, jakie napotkały ich w związku przejazdami pociągami regionalnymi. Informacje takie można wysyłać na adres e-mail: anna.synowiec@adwokat-gorzow.com Ważne jest, aby podać swoje imię i nazwisko, datę kursu, cel, informację o tym czy złożono reklamację, jaki był podany powód odwołania kursu, czy pasażerowie wiedzieli o odwołanym kursie, czy zapewniono pojazdy zastępcze i jaka była jakość tego transportu oraz, czy wszyscy pasażerowie mieli możliwość skorzystania z kursu zastępczego.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości