• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

Bieg Solidarności w Gorzowie. Będą utrudnienia w ruchu

7 września 2023, 10:50, Marcin Kluwak
fot. facebook.com/NSZZ "Solidarność" Region Gorzów Wielkopolski
Przed nami 24. Bieg Solidarności w Gorzowie. Uczestnicy będą mieli do pokonania dystans 4 km. Uczestnicy wystartują ze Starego Rynku i pobiegną m.in. przez most Staromiejski na Zawarcie i wrócą do centrum. To oznacza utrudnienia dla kierowców oraz pasażerów MZK.

W sobotę 9 września w Gorzowie odbędzie się 24. Biegi Solidarności. Zawodnicy będą mieli do pokonania trasę o długości 4 km.

Bieg rozpocznie się o godzinie 12 na Starym Rynku, następnie uczestnicy pobiegną ul. Chrobrego, mostem Staromiejskim, przez rondo św. Jerzego, Grobla (ruch jezdniami „pod prąd” po stronie Katedry, Titanica i stacji paliw BP), Mazowiecka (jedną nitką zgodnie z obowiązującym ruchem), Przemysłowa, Woskowa, Grobla, Most Staromiejski, Chrobrego, Sikorskiego (powrót po tej samej jezdni), zakończenie na Starym Rynku

To oznacza, że kierowcy oraz pasażerowie autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacji muszą liczyć się z utrudnieniami w centrum Gorzowa oraz na Zawarciu.

Bieg Solidarności w Gorzowie. Utrudnienia dla kierowców

Zamknięta dla ruchu kołowego zostanie wschodnia jezdnia ul. Chrobrego i Grobli, wschodnia część mostu Staromiejskiego, północny pas ruchu ul. Mazowieckiej (na odcinku od Ronda Grobla do ul. Przemysłowej) oraz cała jezdnia ul. Przemysłowej (od ul. Mazowieckiej do Woskowej) i Woskowa.

Nie będzie możliwości dojazdu z Zawarcia do centrum przez most Staromiejski. Nastąpią ograniczenia ruchu na skrzyżowaniu ul. Grobla, Woskowa i Zielona. Będzie tam możliwość przejechania wyłącznie ul. Groblą od Ronda Św. Jerzego w kierunku wjazdu na Trasę Nadwarciańską i Rondo Kasprzaka.

Od ul. Kobylogórskiej i Koniawskiej dojazd do centrum będzie możliwy przez Trasę Nadwarciańską. Z tego kierunku będzie możliwy dojazd przez Most Koniawski wyłącznie do Lidla na ul. Grobla.

Bieg Solidarności w Gorzowie. Utrudnienia w kursowaniu autobusów MZK Gorzów

W związku z brakiem możliwości objazdu zamkniętych ulic, kursy autobusów MZK będą odbywać się następująco:

- z pętli Śląska-Pole Golfowe linia 101 – godz. 12:04, godz. 12:24, godz. 12:44, linia 111 - godz. 12:31 i linia 125 - godz. 12:15dojadą do przystanku Fabryczna i tam będą oczekiwać na możliwość przejazdu przez Most Staromiejski,

- z kierunku Zakanala: kurs linii 103 odjazd z pętli Strażacka godz. 12:04 i linii 134 odjazd z pętli Strażacka – godz. 12:27 dojadą do przystanku SP-4 oraz kurs linii 107 odjazd z pętli Ogrody Pracownicze – godz. 12:19 dojedzie do przystanku Most Koniawski i tam będą oczekiwać na wznowienie ruchu na ulicy Grobla i Moście Staromiejskim.

W trakcie biegu ruch w kierunku pętli Śląska-Pole Golfowe odbywać się będzie bez utrudnień, natomiast w kierunku Zakanala mogą wystąpić utrudnienia i przerwy w ruchu na skrzyżowaniu ulic Grobla, Zielona, Woskowa oraz na rondzie Grobla.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości