Wiadomości

Te drogi w Gorzowie wymagają remontu. Jest na to szansa!

5 września 2023, 12:09, Marcin Kluwak
Gorzów składa kolejne wnioski o dofinansowania w ramach ósmej edycji Polskiego Ładu. Najważniejszy, czyli taki, który najbardziej wpłynie na życie mieszkańców Gorzowa, dotyczy poprawy infrastruktury drogowej. Jest szansa, że remontu doczekają się takie ulice jak Kasprzaka, Szczecińska czy Górczyńska.

Miasto w ramach tego najważniejszego projektu stara się o 30-milionowe dofinansowanie inwestycji. Remont kilku gorzowskich ulic ma kosztować 33 miliony. Zakres robót jest spory i obejmuje zmianę konstrukcji jezdni, uregulowanie ich szerokości, wydzielenie pasów do skrętu, wyznaczenie dodatkowych przejść dla pieszych i przebudowanie zjazdów. Zostałyby wykonane regulacje wysokości studzienek i kratek ściekowych oraz wzmocnione pobocza. 

Dla bezpieczeństwa na skrzyżowaniach i ułatwień dla ruchu rowerowego uregulowana byłaby geometria skrzyżowań, Wykonano by też azyle dla pieszych. 

Jakie ulice ujęte są w projekcie?

Jeżeli uda się pozyskać dofinansowanie, remontu mają doczekać się ulice: Kasprzaka, Poznańska, Szczecińska, Górczyńska, Marcinkowskiego i Bracka. Jak przekonuje magistrat, remonty upłynnią ruch w tych częściach miasta i poprawią bezpieczeństwo.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości